Z tęsknoty do przynależności. Hongkong – Polska w Łaźni

Od 27 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 w Gdańsku będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Z tęsknoty do przynależności w ramach której zostaną zaprezentowane prace dwójki artystów z Gdańska i trójki twórców z Hongkongu.

Michał Szlaga, „Berlin” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Szlaga, „Berlin” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wszyscy jesteśmy związani emocjonalnie z miejscem, w którym dorastaliśmy. Zarówno pamięć zbiorowa, historia, kultura jak smaki i radości dzieciństwa, są fundamentem tego, kim jesteśmy. Tak jak nikt nie kocha w sobie wszystkiego, zawsze czujemy mieszankę miłości i nienawiści w stosunku do miejsca, w którym się urodziliśmy i do którego przynależymy. Nie jest to krytyka przeszłości ani teraźniejszości. Poprzez zrozumienie stanu naszego umysłu, mamy nadzieję uzyskać lepszą świadomość tego, co dzieje się wokół nas.

Na wystawie Z tęsknoty do przynależności zostaną zaprezentowane prace dwójki artystów z Gdańska – Honoraty Martin i Michała Szlagi i trójki artystów z Hongkongu – Leung Chi Wo, Tsang Kin-Wah, Tse Yim On. Poprzez zestawienie prac artystów z Hongkongu i Gdańska organizatorzy chcieliby zgłębić zagadnienie poczucia przynależności, tej w skali globalnej oraz lokalnej. Program wystawy połączony jest z programem edukacyjnym oraz przeglądem filmów, który odbędzie się w styczniu 2015 roku.

Kuratorka: Jolanta Woszczenko

From longing to belonging / Z tęsknoty do przynależności
Honorata Martin, Michał Szlaga, Leung Chi Wo, Tsang Kin-Wah, Tse Yim On
Wernisaż: 27 listopada 2014 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 1 lutego 2014 roku
CSW Łaźnia 2
ul. Strajku Dokerów 5
Gdańsk – Nowy Port

Dodaj komentarz