• 2014-10-31

Dunst i Mortensen w thrillerze twórcy Drive

21 listopada na ekranach kin pojawi się Rozgrywka – klasyczny thrillerz Viggo Mortensenem, Kirsten Dunst oraz Oscarem Isaakiem w rolach główych. Reżyserem filmu jest scenarzysta kultowego już Drive – Hossein Amini.

„Rozgrywka”, reż. Hossein Amini (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Rozgrywka”, reż. Hossein Amini (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Bohaterami filmu Rozgrywka są charyzmatyczny i elegancki Chester MacFarland (Viggo Mortensen) oraz jego zjawiskowa i uwodzicielska żona Colette (Kirsten Dunst), którzy odbywają podróż po Europie. W jednym z ekskluzywnych hoteli zwracają na siebie uwagę przewodnika wycieczek, błyskotliwego Rydala (Oscar Isaac). Skuszony olśniewającą urodą Colette oraz bogactwem i wytwornością Chestera, Rydal bez wahania przyjmuje od amerykańskiej pary zaproszenie na kolację. Nie wie, że to początek niebezpiecznej intrygi. Pomiędzy trójką bohaterów rozpocznie się gra, z której zwycięsko wyjdzie ten, kto wyprzedzi ruchy przeciwnika.

Jako reżyser miałem niezwykle osobisty stosunek do każdej z trzech głównych postaci. Nie chciałem przyglądać się im pod mikroskopem, lecz stać się współwinnym ich występków, podzielać ich moralne i uczuciowe dylematy, lęki i miłosne zawody [...] nie chciałem nakręcić pocztówkowej wersji Grecji czy Turcji z lat 60., a zamiast tego pokazać świat, odzwierciedlający ich stan umysłu oraz upadek do osobistych piekieł.

– mówi Amini

Rozgrywka
Reżyeria: Hossein Amini
Obsada: Viggo Mortensen, Kirsten Dunst, Oscar Isaak
Dystrybutor: Vue Movie Distribution
W kinach od 21 listopad 2014 r.

Dodaj komentarz