• 2014-10-30

Wojciech Prażmowski dla Matsudy w Warszawie

Od 7 listopada w warszawskiej Ney Gallery&Prints będzie można oglądać wystawę prac Wojciecha Prażmowskiego pt. Fotografie dla Matsudy.

Wojciech Prażmowski, „Fotografie dla Matsudy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wojciech Prażmowski, „Fotografie dla Matsudy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Wojciecha Prażmowski przenosi odbiorców w czasie do lat 90tych, ukazuje modelki w pięknych pozach, wkomponowane w otaczający świat, prezentujące w niesamowity sposób stroje jednego z najbardziej znanych wówczas kreatorów japońskiego świata mody – Mitsuhiro Matsudy. Fotografia mody, postrzegana jako narzędzie, którego głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi na strój, tym razem wymyka się z ram. Patrząc na zdjęcia artysty, zachwycamy się ówczesną modą, ale także, a może przede wszystkim idealną kompozycją, niesamowitym światłem, wyjątkową, niemal baśniową scenerią, urodą i naturalnością modelek. Wojciech Prażmowski stworzył projekt, który zachwyca.

Wojciech Prażmowski – urodził się w 1949 roku w Częstochowie. Fotografią zajmuje się od roku 1968 (udział w Ogólnopolskiej Wystawie Fotografii Artystycznej w Częstochowie). Ukończył Szkołę Fotografii Twórczej w Brnie w roku 1975 i Państwową Wyższą Szkołę Filmowa, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Do chwili obecnej uczestniczył w ponad 300 wystawach fotograficznych w kraju i zagranicą. Od roku 1977 jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Reprezentuje nurt fotografii kreacyjnej. Jest twórcą foto – obiektów. Prace w zbiorach m.in.: Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, MOMA (Museum of Modern Art) w Nowym Jorku, zbiorach prywatnych.

Wojciech Prażmowski, Fotografie dla Matsudy
Wernisaż: 7 listopada 2014 roku, godz. 19.00
Wystawę można oglądać do 3 grudnia 2014 roku
Ney Gallery&Prints
ul. Spokojna 7/2
Warszawa

Dodaj komentarz