Maciek Salamon Krzywo w V9

Od 24 października, w ramach festiwalu Sitofest w warszawskiej galerii V9 można oglądać wystawę prac Maćka Salamona pt. Krzywo.

Maciek Salamon, „Galeria tylko sztuki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciek Salamon, „Galeria tylko sztuki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maciej Salamon (ur. 1984 r.) kiedyś studiował na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych dzisiaj prowadzi zajęcia na wydziale intermediów. Grafik, ilustrator, twórca murali i sitodruków. Wokalista i autor tekstów w rodeopunkowym zespole Gówno. Wokalista i gitarzysta nekropolowego duetu Nagrobki. Członek grupy artystycznej Krecha wydającej periodyk o tej samej nazwie. Prowadzi zakładowa Galerię Gablotka na terenie stoczni gdańskiej.

Na wystawie w galerii V9 Salamon zaprezentuje prace graficzne w technice sitodruku, które jego zdaniem są na tyle fajne, że warto je pokazać. Tematyka prac oddaje stan umysłu artysty w nie łatwych latach 2012–2014. Część druków nigdy nie była wcześniej pokazywana a część była pokazywana m. in. na wystawie w Paryżu w czerwcu tego roku albo w marcu w Berlinie. Sitodruki są kolorowe choć niekoniecznie wesołe.

W trakcie swojego pobytu w V9 Salamon poprowadzi warsztaty Walki z nadmiarem czasu, na których pokaże uczestnikom swoje sposoby na zagospodarowanie czasu wolnego. Celem warsztatów będzie kolektywne stworzenie małego niezależnego wydawnictwa graficznego, z którego twórcy będą dumni i zadowoleni.

Maciek Salamon, Krzywo
Wystawę można oglądać od 24 października 2014 roku
Galeria V9
ul. Hoża 9
Warszawa

Dodaj komentarz