• 2014-10-28

Teatr Lalek Arlekin na festiwalu Harmony World Puppet Carnival

Od 1 do 10 listopada w Bangkoku odbywać się będzie Festiwal Harmony World Puppet Carnival. Podczas festiwalu swój spektakl DekAmore zaprezentuje Teatr Lalek Arlekin z Łodzi.

Teatr Lalek Arlekin w Łodzi (źródło: materiały prasowe)

Teatr Lalek Arlekin w Łodzi (źródło: materiały prasowe)

W ofercie Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi pojawiła się nowa propozycja spektaklu adresowanego wyłącznie do widzów dorosłych – DekAmore. Sztuka inspirowana klasyką Giovanniego Boccacia została wzbogacona współczesnymi piosenkami, komentującymi aktualne trendy w erotyce światowej.

Autorem tekstów do utworów muzycznych jest uznany poeta i profesor literatury angielskiej, David Malcolm. Oryginalności sztuce dodaje fakt, że całość grana jest w języku angielskim. Jeżeli dołożymy do tego brawurową choreografię, kostiumy, a przede wszystkim niecodzienną i zupełnie zaskakującą animację lalkami, to otrzymamy inteligentną zabawę dla dorosłych, zręcznie poruszającą się po odwiecznych problemach damsko-męskich.

DekAmore zostanie zaprezentowany na Festiwalu Harmony World Puppet Carnival, który odbędzie się w Bangkoku w dniach 1–10 listopada 2014 r. Jury międzynarodowego konkursu wybrało spektakl spośród ponad 700 zgłoszonych propozycji. Polska będzie konkurować z reprezentantami z 80 krajów.

Wydarzeniem towarzyszącym spektaklowi jest wystawa fotografii zatytułowana EkstrAkt, autorstwa Kamili Boguszewskiej, absolwentki PWSFTviT w Łodzi i The Royal Danish Academy of Fine Arts, School of Visual Arts w Kopenhadze. Zdjęcia aktorek występujących w DekAmore będzie można podziwiać już od soboty (25 października) w Centrum Informacji Turystycznej. Uroczyste otwarcie wernisażu o godzinie 17.00.

Festiwal Harmony World Puppet Carnival | Spektakl DekAmore
Od 1 do 10 listopada 2014 roku
Teatr Lalek Arlekin w Łodzi
Miejsce festiwalu: Bangkok

Dodaj komentarz