Mela, David Bowie i Freddie na koniec roku

Najważniejsze krajowe wydarzenia muzyczne tego roku zdają się już być za nami, jednak z pewnością znajdą się perełki, których przegapić nie można. W muzycznym świecie nadal się dużo dzieje i jeśli nie gorące festiwale, to chociaż długo wyczekiwane koncerty, nowości płytowe czy nowe teledyski wciąż są przed nami. Na co warto poczekać? Zobacz przegląd najważniejszych wydarzeń muzycznych nadchodzących miesięcy.

Źródło: materiały prasowe T-Mobile Music

Źródło: materiały prasowe T-Mobile Music

Archive Again i Deep Purple znowu w Polsce

Do najbliższych wydarzeń z pewnością można zaliczyć jedenaście koncertów promujących najnowszą płytę Daniela Spaleniaka Dreamers. Początek trasy już ostatniego dnia października w Piotrkowie Trybunalskim. Część koncertów połączona będzie z wystawą zdjęć Weroniki Izdebskiej, której prace znamy między innymi z okładki płyty Daniela i teledysku do singla My name is wind. Jednak nawet nasza rodzima wschodząca gwiazda nie przysłania jeszcze wiadomości o tak ważnych wydarzeniach, jak cztery marcowe koncerty Archive Again, które promować będą płytę Restriction, mającą premierę zaplanowaną na 12 stycznia 2015 roku. Zespół zagra w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i w Poznaniu. Natomiast prawdziwą gratką dla fanów będzie z pewnością ponowne pojawienie się legendarnej grupy Deep Purple w Polsce. Niestety na koncert musimy czekać aż do 25 października 2015 roku. Grupa zagra jeden koncert w łódzkiej Atlas Arenie, lecz bilety można nabywać już od 7 listopada. Mamy więc szansę na posłuchanie na żywo dwudziestego już krążka gwiazd rocka. Wcześniej, bo już od 8 listopada w trasę koncertową wyrusza Fisz Emade z promocją nowego albumu Mamut. Już w tym momencie znamy ich nowy utwór pt. Bieg. Koncerty grupa zaczyna od Gdyni, a kończy 24 stycznia w Lublinie.

W listopadzie dużo się dzieje

Oprócz tras koncertowych, które zaczynają się na początku listopada, miesiąc ten przyniesie także kilka poważnych i długo wyczekiwanych premier płytowych. Już 17 listopada będziemy mogli nabyć drugą płytę Meli Koteluk o tytule Migracje. Na płycie gościnnie pojawią się Wojtek Pęczek, który gra tam na ciekawym, choć rzadkim instrumencie Hang Drum oraz Jan Stokłosa na wiolonczeli. Z kolei 16 listopada Mela rozpocznie trasę koncertową w warszawskiej Stodole, gdzie odbierze platynową płytę za jej premierowy album. Prawdziwą gratką dla fanów Queen na pewno będzie album Queen Forever, który swoją premierę będzie miał 10 listopada. Płyta składa się z nowych interpretacji znanych utworów oraz trzy niepublikowane dotąd piosenki Freddiego Mercury’ego, w tym wspólny utwór z Michaelem Jacksonem. Poza tym na swoją premierę 17 listopada czeka także album podsumowujący karierę Davida Bowie’go pt. Nothing Has Changed – The Very Best of Bowie, a 9 grudnia ukaże się płyta Monuments to an Elegy The Smaching Pumpkins. Ciekawie zapowiada się również szósty album hip-hopowej grupy Wu-Tang Clan A Better Tomorrow, który pojawi się na półkach 1 grudnia. W limitowanej edycji 3 tysięcy sztuk zawarty będzie bonus w postaci przenośnego głośnika.

Dodaj komentarz