• 2014-10-25

Screen & Sound Fest. – Let’s See The Music 2014

Laureatów Festiwalu Screen & Sound Fest. – Let’s See The Music 2014 wyróżnionych nagrodami finansowymi, poznamy podczas finałowej Gali w kinie Kijów.Centrum, która odbędzie się 25 października.

Screen & Sound Fest. – Let's See The Music 2014, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora

Screen & Sound Fest. – Let's See The Music 2014, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora

Podczas Gali – poza zwycięskimi filmami – widzowie będą mogli także zobaczyć widowisko Music in Motion, opisane jako multisensual performance – będzie to bowiem niespotykane połączenie muzyki, filmu, tańca i efektów wizualnych poruszające wszystkie zmysły odbiorcy. Widowisko przygotowują: Art Color Ballet, Wataha Drums oraz Visualsupport do muzyki Janusza Bieleckiego.

Trwa także konkurs dla publiczności, która spośród wszystkich nominowanych wizualizacji może wybrać swego faworyta. Głosować może każdy posiadacz konta w serwisie Facebook, oddać można tylko jeden głos na jedną pracę konkursową wybraną z nominowanych w trzech kategoriach. Głosowanie trwa do 24 października, a jego wyniki są prezentowane na bieżąco na stronie internetowej. Ostateczny wynik – werdykt publiczności zostanie przedstawiony w trakcie Gali Finałowej Festiwalu.

Zachęcamy do oglądania filmów i głosowania. Autor zwycięskiego filmu otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych, zaś wśród głosujących zostanie rozlosowany nowoczesny tablet graficzny.

Podczas tegorocznej, drugiej edycji Festiwal przygotował dla krakowian także wydarzenia towarzyszące – ich różnorodność i ciekawe formuły na pewno pozwolą wszystkim zainteresowanym filmem, muzyką i technologią wybrać coś dla siebie. Wstęp na wszystkie imprezy dodatkowe jest wolny.

Trzy pierwsze dni (2123 października) to wydarzenia, które odbędą się w bardzo popularnym miejscu  w Forum Przestrzenie.

Już we wtorek, 21 października odbędzie się wykład Mikołaja Valencii pt. Efekty specjalne w postprodukcji filmowej. Będzie to spotkanie z twórcą efektów specjalnych do takich filmów jak: Wampirzyce reż. Amy Heckerling, The Giant Mechanical Man reż. Lee Kirk, Arbitraż reż. Nicholas Jarecki, Essential Killing reż. Jerzy Skolimowski oraz wielu innych, które pozwoli zobaczyć świat efektów specjalnych od kuchni.

Kolejnego dnia, we środę 22 października nie lada gratka dla miłośników horroru  pokaz charakteryzacji filmowej i efektów specjalnych wprost z filmów grozy. Na własne oczy będzie można odkryć mroczną stronę filmu i poddać się przerażającej metamorfozie. Współorganizatorem wydarzenia jest Fam Policealna Szkoła Charakteryzacji i Makijażu Kraków.

Od 23 do 25 października, także w Forum Przestrzenie Festiwal otwiera się na artystów fotografików – poprzez kolejną odsłonę Galerii Bezdomnej, którą uroczyście otworzy pierwszego dnia o godz. 19.00 Tomasz Sikora – fotograf, autor licznych plakatów filmowych i teatralnych. Galeria Bezdomna to spontanicznie tworzone wystawy fotograficzne w miejscach udostępnianych na ten cel na dzień, dwa lub tydzień.

W przeddzień Gali kończącej Festiwal wszyscy chętni, zainteresowani nowoczesnymi technologiami tworzenia filmu, animacji i grafiki mogą spotkać się z jej najnowszymi osiągnięciami zarówno w sferze wideo jak i audio.

Sporą atrakcją – tym razem służącą głównie rozrywce, ale ściśle związaną z nowoczesną technologią wideo  będzie możliwość gry na konsoli Xbox One na dużym kinowym ekranie – po raz pierwszy w kinie Kijów.Centrum – największym ekranie w Krakowie.

Screen & Sound Fest. – Let’s See The Music 2014
Gala Finałowa: 25 października 2014 roku
Kino Kijów.Centrum
Kraków

Dodaj komentarz