• 2014-10-24

ECOmade Festival

27 listopada rozpocznie się pierwsza edycja zorganizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Festiwalu EcoMade.

EcoMade Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

EcoMade Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Idea festiwalu zrodziła się przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa współczesnej aglomeracji, której idealnym przykładem jest Łódź. Poprzez proekologiczne podejście do świata sami stajemy się projektantami otoczenia, w którym żyjemy.

EcoMade Festival to święto ekologicznej mody i designu. To projekt, który stanowi wstęp do rozmowy, wymiany myśli i doświadczeń, a jednocześnie forma kampanii informacyjno-promocyjnej, której celem jest kształtowanie postaw jak najmniej ingerujących w równowagę w przyrodzie.

Festiwal przede wszystkim wspiera działania związane z recyklingiem w sztuce współczesnej. Uczestnicy festiwalu, od najlepszych specjalistów z dziedziny ekologicznej mody i designu, dowiedzą się, że starym przedmiotom można nadać drugie życie, a wszystko to małym kosztem i w trosce o środowisko.

Program wydarzenia obejmuje wystawy, międzynarodowy konkurs, pokazy ekologicznej mody, seminaria oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Konkurs jest bardzo ważną częścią programu festiwalowego. Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów w dwóch kategoriach: Fashion i Design. Udział w konkursie można zgłaszać do 31 października.

EcoMade Festival
Od 27 listopada 2014 r.
Łódź

Dodaj komentarz