Mikołaj Nowacki o byciu fotoreporterem i projekcie Odra

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii oraz BWA w Jeleniej Górze zapraszają na spotkanie z fotografem Mikołajem Nowackim, który 24 października opowie o swojej pracy fotoreportera i najnowszym projekcie ODRA.

Fot. Mikołaj Nowacki, „Odra” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Mikołaj Nowacki, „Odra” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mikołaj Nowacki, ur. w 1972 r. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia doktoranckie w zakresie prawa międzynarodowego. Doktorat z prawa kosmicznego dotyczący ochrony przestrzeni okołoziemskiej przed zanieczyszczeniem porzucił jednak, aby móc zajmować się zawodowo swoją największą pasją – fotografią.

Zdobył wiele nagród i był finalistą w konkursach fotograficznych w Polsce i za granicą, m.in. w Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto, Sony World Photography Awards, NPPA Best of Photojournalism. Swoje reportaże publikował m.in. w polskich edycjach magazynów National Geographic i NG Traveler oraz za granicą, m.in. w The Sunday Times Magazine, Le Monde, Neue Zürcher Zeitung oraz na prestiżowych blogach fotograficznych The New York Times Lens oraz CNN Photos.

Fotografie znajdujące się w albumie pokazywał jako autorską wystawę Odra w prestiżowej galerii VII w Nowym Jorku oraz podczas festiwalu fotograficznego Xishuangbanna w Chinach. Podczas spotkania zostaną rozlosowane wśród uczestników egzemplarze albumu Odra.

Mikołaj Nowacki – spotkanie i projekcja fotografii
Spotkanie odbędzie się 24 października 2014 roku, godz. 17.00
BWA w Jeleniej Górze

Dodaj komentarz