Kamil Kukla – intermedialna martwa natura w Galerii As

Fundacja ART&SPACE, Galeria As i Space Gallery w Krakowie zapraszają na indywidualną wystawę intermedialną Kamila Kukli pt.  Martwa natura, której wernisaż odbędzie się 25 października.

Kamil Kukla, „Obieg zamknięty” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kamil Kukla, „Obieg zamknięty” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wizja sztuki w obiegu zamkniętym nie jest proroctwem śmiertelnej nudy. Przemiana malarskiej materii dostarcza podniet, gdy uprawia ją zdolny destruent; artysta, który uruchamia przepływ świeżej energii. Podobnie jak zapach zgnilizny kryje nutę słodyczy, truchło tradycji ma w sobie potencjał stawania się pożywką, bywa płodną glebą dla nowych form.

Rejestrowanie skojarzeń pomiędzy dynamiką aktu twórczego, a zapamiętanymi z lekcji biologii procesami przebiegającymi w przyrodzie, doprowadziło do powstania mapy mózgu, która pełni rolę przewodnika po wystawie. Idee, obrazy i emocje zostały schwytane w ruchu, kiedy łączą się, karmią i pochłaniają nawzajem. Głębsze wnikanie w temat powodowało rozbudowę rzeczonej sieci; proporcjonalnie rosła ilość mediów, za pomocą których postanowił zaprezentować się artysta.

(G. Sułkowska)

Kamil Kukla (ur. 1989)

  • 2008–2013 — studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki.
  • 2013 — dyplom w Pracowni Wklęsłodruku pod kierunkiem prof. Henryka Ożóga, aneks w Pracowni Filmu Animowanego pod kierunkiem prof. Jerzego Kuci.

Kuratorka: Gabriela Sułkowska

Wystawa Martwa Natura została zrealizowana dzięki Fundacji ART&SPACE w ramach projektu Sprawić by widziano II edycja.

Kamil Kukla, Martwa natura
Wernisaż: 25 października 2014 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 21 listopada 2014 roku
Galeria As w Krakowie
ul. św. Tomasza 26
Kraków

Dodaj komentarz