• 2014-10-23

Widzę i opisuję | Spektakl słowno-muzyczny Jerzego Satanowskiego

3 listopada o godzinie 19.00 na Dużej Scenie w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbędzie się spektakl Widzę i opisuję w reżyserii Jerzego Satanowskiego.

„Widzę i opisuję” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Widzę i opisuję” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Widzę i opisuję to spektakl ułożony z tekstów roztrząsających problemy tworzenia, oscylujących wokół pytań: czym jest pisanie, malowanie, śpiewanie, granie w teatrze? Jakie wzloty i upadki temu towarzyszą? Dlaczego i po co tworzymy, a także czym byłby świat gdyby nie sztuka?

Są to kwestie niezwykle poważne, lecz spektakl nie jest esejem na ten temat, ale raczej barwnym kalejdoskopem nastrojów, jakie towarzyszą powstawaniu wiersza, piosenki, obrazu, bo jak twierdzi Krystyna Tkacz: [...] zawód aktorski wymaga bardzo dużej pracy i w moim życiu zawładnął właściwie wszystkim.

Aktorka dodaje także: Chyba najbardziej kocham swój zawód. Jestem człowiekiem pasji. A to znaczy podziwiać pogodę, zwiedzać, poznawać, smakować, nie żyć letnio.

Lista autorów wprzęgniętych w projekt Widzę i opisuję jest długa i bardzo urozmaicona: od Mickiewicza, Szekspira, Różewicza, Leśmiana, Czechowicza, po Młynarskiego, Koftę i wielu innych. Wyznacza to formę spektaklu, który można określić znanym sformułowaniem: słowno-muzyczny.

Występują: Krystyna Tkacz, Mirosław Czyżykiewicz, Magdalena Piotrowska, Przemysław Buksiński, Agata Klimczak
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jerzy Satanowski

Spektakl Widzę i opisuję
3 listopada 2014 roku
Teatr Polski
Bielsko-Biała

Dodaj komentarz