Siedem dobrych lat Etgara Kereta

8 października miała swoją premierę książka Siedem dobrych lat, której autorem jest Etgar Keret. To kolejny zbiór opowiadań izraelskiego pisarza, który ukazuje się w języku polskim nakładem Wydawnictwa W.A.B.

Etgar Keret – „Siedem dobrych lat”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Etgar Keret – „Siedem dobrych lat”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Siedem dobrych lat to zbiór 34 opowiadań. Krótkie scenki z życia, na pierwszy rzut oka zwyczajnego i prostego, są punktem wyjścia do rozważań i skojarzeń o charakterze ogólnym, społecznym, politycznym. Jak zwykle u Kereta pełno tu ostrych spostrzeżeń, ciętego języka i zabawy słowem.

Etgar Keret jest już uznanym w Polsce pisarzem. Na język polski zostały przetłumaczone takie jego książki, jak: Gaza blues (2000), Pizzeria Kamikaze (2001), Osiem procent z niczego (2006), Rury (2007), Tęskniąc za Kissingerem (2008), Kolonie Knellera (2009), Nagle pukanie do drzwi (2012) i Noc bez księżyca (2013).

Etgar Keret (ur. 1967) – pisarz izraelski, uznawany za mistrza krótkiej formy, wykładowca Wyższej Szkoły Filmowej w Tel Awiwie, dziennikarz i scenarzysta. Młodzi Izraelczycy mówią o nim: Mamy swojego pisarza. Krytycy nazywają go skandalistą z Tel Awiwu. Fascynuje go nie tylko literatura, jest również współtwórcą musicalu, autorem filmu telewizyjnego, współautorem programu satyrycznego i komiksów. Laureat nagrody MTV. Doczekał się licznych przekładów, jego utwory posłużyły za podstawę scenariuszy do blisko 50 filmów. Wyreżyserowane przez Kereta i Shirę Geffen Meduzy otrzymały Złotą Kamerę na festiwalu w Cannes.

Etgar Keret
Siedem dobrych lat
Premiera: 8 października 2014 roku
Wydawnictwo W.A.B.

Dodaj komentarz