Concordia Design dla dzieci

25 i 26 października poznańskie centrum Concordia Design zaprasza na kreatywne warsztaty dzieci wraz z rodzicami. W programie zajęcia projektowe w ramach cyklu dla starszych dzieci Misja – dobry projekt, Śpiewanki – spektakl Studia Teatralnego Blum dla najmłodszych oraz Rodzinna Niedziela podczas, której uczestnicy będą konstruować i budować roboty.

„Rodzinna Niedziela” z robotami (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Rodzinna Niedziela” z robotami (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt warsztatów Misja – dobry projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży od lat 8. Jego celem jest pobudzenie wyobraźni, świadomości młodych mieszkańców związanych z ich otoczeniem, uwrażliwienie na detale, zaangażowanie we wspólne działanie, zaznajomienie z podstawowymi pojęciami zwiazanymi z procesem projektowym, takimi jak kompozycja, projektowanie graficzne, urbanistyka, ekologia, wzbogacenie o doświadczenie zdobyte w trakcie warsztatów manualnych, czyli umiejętność przekształcenia pomysłów w istniejący projekt lub konkretny obiekt.

Do zaprojektowania czestnicy będą mieli m.in.: meble miejskie, karmnik, tipi, notes, wzór na torbę i wiele innych.

Śpiewanki to kolejny autorski spektakl Studia Teatralnego Blum w Concordia Design, adresowany do dzieci w wieku 2-5 lat wraz z opiekunami.

Widzowie wspólnie z twórcami przedstawienia wyruszają do krainy dźwięków. Nośnikiem emocji i nastrojów staje się tu przede wszystkim ludzki głos. Połączenie zabawy głosem ludzkim oraz śpiewu z dźwiękami wydobywanymi z niezwykłego instrumentu: dużych kolorowych cymbałków (dzwonków chromatycznych). To daje świetny pretekst do wspólnej zabawy w muzykowanie. Każdy mały widz po przedstawieniu otrzymuje do wypróbowania własny instrument (małe cymbałki) by całość spektaklu zakończyć wielkim koncertem.

Na Rodzinną Niedzielę z robotami organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 5-7 lat i 7-13. Najmłodsi na zajęciach zbudują robo psiaka, który będzie za wami podążał niczym wierny zwierzak, a starsi zrobią robota rycerza, który stoczy pojedynek z innymi konstrukcjami.

Zajęcia pokazowe trwają dla obu grup po 45 minut i zaczynają się o pełnych godzinach czyli o 13.00,14.00 i 15.00. Ze zbudowanymi robotami dzieci mają konkursy i zabawy, które dostarczają uczestnikom wiele radości. Podczas zajęć opowiemy z czego składa się robot, po co są nam takie maszyny i w jaki sposób działają.

Concordia Design dla dzieci
25-26 października 2014 r.
Condordia Design
Poznań

Dodaj komentarz