• 2014-10-17

Arakimania w Leica Gallery Warszawa

Od 8 listopada w Leica Gallery Warszawa będzie można oglądać dużą, przekrojową wystawę fotografii Nobuyoshi Arakiego pt. Arakimania.

Fot. Nobuyoshi Araki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Nobuyoshi Araki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Araki to legenda japońskiej fotografii. Szokuje i wzbudza kontrowersje, a jednocześnie zyskuje fanów i poklask ekspertów dzięki swojej artystycznej wrażliwości. Ciała kobiet związane według sztuki Kinbaku, odważne akty, kwiaty i jedzenie przedstawione w erotyczny sposób, a także dokument z życia i śmierci jego żony i… kota Chiro – to serie, które są znakiem firmowym Arakiego. Po pierwszej europejskiej wystawie nazwisko Arakiego wymieniano obok Nan Goldin czy Larrego Clarka, a o sesję poprosiła Bjork, później Lady Gaga. Araki jest bezsprzecznie uznany za jednego z najbardziej pracowitych i płodnych współczesnych artystów: wydał ponad 400 książek i otworzył kilkadziesiąt wystaw na całym świecie.

Arakimania to pierwsza tak duża, przekrojowa wystawa prac Arakiego w Polsce. Złożą się na nią unikatowe książki i wybrane prace z kultowych już serii Sentimental Joruney / Winter’s journey, Kaori love, Sentimental Journey / Spring Joruney, A’s lovers, Erotos, setki polaroidów i seria czarno-białych odbitek pomalowanych przez autora farbą akrylową. W osobnej przestrzeni ekspozycyjnej znajdzie się projekt Love by Leica, wykonany przez Arakiego swoim ulubionym analogowym aparatem.

Nobuyoshi Araki, Arakimania
Wystawę będzie można oglądać od 8 listopada do 14 grudnia 2014 roku
Leica Gallery Warszawa

Dodaj komentarz