20 lat Wydawnictwa BOSZ

Już 20 lat istnieje na rynku Wydawnictwo BOSZ, największe polskie wydawnictwo zajmujące się sztuką. Swój jubileusz uczci otwarciem Księgarni Artystycznej i dwudniowym cyklem wydarzeń kulturalnych, których gośćmi będą czołowe postaci europejskiej branży drukarskiej i autorzy współpracujący z oficyną.

Księgarnia Artystyczna Wydawnictwa BOSZ (źródło: materiały prasowe)

Księgarnia Artystyczna Wydawnictwa BOSZ (źródło: materiały prasowe)

Powstałe w 1994 roku Wydawnictwo BOSZ specjalizuje się w edycji albumów o sztuce, kulturze i przyrodzie. Znakiem rozpoznawczym oficyny jest dbałość o najwyższą edytorską jakość i wysoka wartość merytoryczna. Do grona autorów wydawnictwa zalicza się wiele wybitnych artystów, m.in. Janusz Głowacki, Jerzy Bralczyk oraz Chris Niedenthal.

Obecnie dorobek książkowy domu wydawniczego to blisko cztery setki tytułów, w tym szereg bestsellerów, jak modowe przewodniki Dress CodeSmart Casual Krzysztofa Łoszewskiego, zbiór reportaży Bieszczady w PRL Krzysztofa Potaczały i starannie wydane albumy prezentujące sztukę Witkacego i Zdzisława Beksińskiego. Książki oficyny zdobyły liczne nagrody, wśród nich pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze wydawnictwo kulinarne Gourmand Cookbook Awards, laur Najpiękniejsza Książka Roku w konkursie PTWK czy tytuł Książka Roku w konkursie Pióro Fredry.

Księgarnia Artystyczna, której otwarcie będzie towarzyszyć obchodom jubileuszu, zaoferuje najwyższej jakości albumy oraz wyselekcjonowane tytuły z zakresu sztuki i kultury, a także unikalne reprodukcje dzieł współczesnych i klasycznych polskich artystów. Uroczystemu otwarciu salonu towarzyszyć będzie cykl spotkań z autorami wydawnictwa: Jerzym Bralczykiem, Adamem Bujakiem, Krzysztofem Łoszewskim i Katarzyną Lengren.

Głównym punktem obchodów 20-lecia oficyny będzie niezwykłe rocznicowe spotkanie. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciel jednej z najlepszych na świecie drukarni i papierni – Alessandro Nardelli, a także autorzy współpracujący z Wydawnictwem BOSZ: prof. Jerzy Bralczyk, Krzysztof Łoszewski, prof. Władysław Pluta, prof. Tadeusz Nuckowski, Włodzimierz Albin, Adam Bujak i Tadeusz Górny. Uroczystość poprowadzi Katarzyna Lengren – scenografka, malarka, pisarka i poetka. Zwieńczeniem uroczystości będzie koncert Anny Szałapak – wykonawczyni poezji śpiewanej, artystki Piwnicy pod Baranami.

Wydawnictwo BOSZ, logotyp (źródło: materiały prasowe)

Wydawnictwo BOSZ, logotyp (źródło: materiały prasowe)

Program obchodów 20-lecia Wydawnictwa BOSZ:

Sobota, 18 października:

 • 12.00 – Otwarcie Księgarni Artystycznej Wydawnictwa BOSZ
 • 12.30 – Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem
 • 14.00 – Spotkanie autorskie z Adamem Bujakiem
  Wszystkie wydarzenia odbędą się w Księgarni Artystycznej Wydawnictwa BOSZ, I piętro, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall w Rzeszowie
 • 18.00 – Uroczysty benefis z okazji 20-lecia Wydawnictwa BOSZ
  Millenium Arena w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie

Niedziela, 19 października:

 • 13.00 – Spotkanie autorskie z Krzysztofem Łoszewskim
 • 14.30 – Spotkanie autorskie z Katarzyną Lengren
  Wszystkie wydarzenia odbędą się w Księgarni Artystycznej Wydawnictwa BOSZ, I piętro, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall w Rzeszowie

Jubileusz 20-lecia istnienia Wydawnictwa BOSZ
Od 18 do 19 października 2014 roku
Księgarnia Artystyczna Wydawnictwa BOSZ
Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall
Rzeszów

Dodaj komentarz