• 2014-10-16

Akiko | Artystka z Kraju Kwitnącej Wiśni

18 listopada w Teatrze Muzycznym Roma jesienną odsłonę cyklu Dobry Wieczór Jazz zainauguruje koncert japońskiej artystki Akiko – jednej z najbardziej rozpoznawalnych twarzy nowego jazzu z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Koncert Akiko, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert Akiko, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artystce podczas występu towarzyszyć będzie znakomity zespół Marcina Olaka wyróżniający się oryginalnym brzmieniem, tworzonym niemal wyłącznie przy pomocy żywych dźwięków instrumentów, jedynie z niewielkim udziałem elektroniki. Znak rozpoznawczy to połączenie jazzowej improwizacji z muzyką kameralną i gra na instrumentach akustycznych. Akiko która nazywana jest ikoną nowej ery jazzu, swoim fantastycznym głosem i osobowością doskonale współgra z niebanalną muzyką warszawskiej formacji Marcin Olak Trio.

Repertuar obejmuje standardy jazzowe jak również tradycyjne pieśni japońskie w jazzowych aranżacjach. W ramach swojej europejskiej trasy artystka promować będzie sówj najnowszy album wydany przez Dom Wydawniczy For Tune i odwiedzi trzy stolice : Budapeszt, Bratysławę i Warszawę. Akiko pracowała z wieloma znakomitymi producentami m.in z: Swing Out Sister, Tatsuo Sunaga, Yasuharu Konisi (ex: pizziacato five), Bugge Wesseltoft (Jazzland).

Swoje nagrania realizowała nie tylko w Japonii, ale również w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, Rio de Janeiro czy Oslo. Jest docenianą producentką muzyczną, aranżerką i autorką piosenek, jednak słynie głównie z tego, że jako pierwsza japońska wokalistka nagrywa swoje płyty w prestiżowej wytwórni Verve Records.

Koncert Akiko – Dobry Wieczór Jazz
18 listopada 2014 roku
Teatr Muzyczny Roma
Warszawa

Dodaj komentarz