Obchody 90. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta

Od 27 do 29 października w Warszawie odbędą się uroczyste obchody 90. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta. Do wspólnego świętowania zaprasza Fundacja im. Zbigniewa Herberta oraz Biblioteka Narodowa.

Zbigniew Herbert, fot. Michał Kapitaniak (źródło:materiały prasowe)

Zbigniew Herbert, fot. Michał Kapitaniak (źródło: materiały prasowe)

Wszystkich spragnionych intelektualnych doznań i tęskniących za spotkaniem z kulturą Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do wspólnego celebrowania 90. rocznicy urodzin Poety. W atmosferze niecodziennych wspomnień i wielu wzruszeń w Bibliotece Narodowej spotkają się wybitni przedstawiciele literatury, nauki i kultury z Polski oraz z zagranicy, aby pochylić się nad kunsztem i spuścizną literacką autora Pana Cogito.

Niecodzienną formą świętowania będą otwarte dla wszystkich sympozja i konferencje, na które w sposób szczególny zapraszają organizatorzy. Goście specjalni, którzy zostali zaproszeni na to wydarzenie – Timothy Garton Ash, Francesca Fornari, Brigitte Gautier, Daniel Rotfeld i Tomas Venclova – niewątpliwie uświetnią obchody urodzin Zbigniewa Herberta.

Na uwagę zasługuje także wystawa Inna perspektywa. Notatki Zbigniewa Herberta z muzeów. Jej uroczysty wernisaż nastąpi 28 października o godz. 20.30 w gmachu Biblioteki Narodowej. Wystawa ta jest ekspozycją łączącą w sobie rysunki poety z fragmentami jego wierszy, zestawionymi w osobistą historię sztuki Herberta, którą można postrzegać także jako osobistą opowieść o oglądaniu.

Uroczyste obchody 90. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta
Od 27 do 29 października 2014 roku
Pałac Rzeczypospolitej
Plac Krasińskich 3/5
Warszawa
Organizatorzy: Fundacja im. Zbigniewa Herberta oraz Biblioteka Narodowa

Dodaj komentarz