• 2014-10-15

Mój kuzyn Zoran

17 października do kin wchodzi słoweński film Mój kuzyn Zoran. To komedia w której wino leje się strumieniami, a życie płynie z wolna. Zdobywca Nagrody Publiczności na Festiwalu w Wenecji.

Kadr z filmu „Mój kuzyn Zoran”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Mój kuzyn Zoran”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Paolo Bressan to 40-letni ekscentryk, wielbiciel wina i nałogowy kłamczuch, który nie przepada za pracą i nie ustaje w marzeniach o swojej byłej żonie, Stefanii. Pewnego dnia niespodziewanie spotyka swojego siostrzeńca Zorana, niezdarnego szesnastolatka, który dorastał w słoweńskich górach. Rola wujka przyprawia Paolo o mdłości. Zmienia swoje podejście dopiero, gdy okazuje się, że Zoran posiada fenomenalny talent do gry w rzutki.

Paolo postanawia wykorzystać tak świetną okazję odegrania się na całym świecie i planuje wystawić swojego kuzyna w dorocznych zawodach międzynarodowych, w których główną nagrodą jest 60 tysięcy euro. Zoran staje się dla Paolo szansą na trafienie w życiu w dziesiątkę.

Czy odmieni się jego los? Czy nieodpowiedzialny Paolo będzie w stanie wygrać z samym sobą, zanim stanie do bitwy z innymi uczestnikami gry?

Mój kuzyn Zoran
Premiera 17 października 2014 r.
Dystrybucja: Aurora Films

Dodaj komentarz