Masami Hirohata – stíl(ə)lάɪf

Od 14 października w ramach 3. Europejskiego Festiwalu Szkła, w galerii R46 można oglądać debiutancką wystawę Masami Hirohata pt. stíl(ə)lάɪf.

Masami Hirohata, jeden z eksponatów wystawy „stíl(ə)lάɪf”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Masami Hirohata, jeden z eksponatów wystawy „stíl(ə)lάɪf”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ekspozycja ta stanowi prezentację zbioru dotychczas powstałych obiektów, które w kilku przypadkach prezentowane były szerszej publiczności jedynie w ramach wystaw zbiorowych. Nigdy wcześnie nie zaistniały one w obrębie jednej ekspozycji i nie zostały wyeksponowane jako właściwy spójny projekt.

stíl(ə)lάɪf w założeniach dotyka zagadnienia martwej natury, będącym motywem sztuki tak znanym i popularnym, że aktualnie już wyeksploatowanym, okrzepłym i w pewnym sensie już nieatrakcyjnym. Młoda artystka podejmując próbę wykreowania niejako nowego typu martwej natury, wtłacza ją w zupełnie nowe ramy, nadając jednocześnie nowych cech, sensów i kontekstów.

Masami Hirohata pokazuje również, że motyw przypisany głównie malarstwu może zostać ożywiony także za pomocą szklanych elementów, co w rezultacie może stać się punktem wyjścia do eksperymentalnych nowatorskich rozwiązań w tak interesującej dziedzinie jaką jest sztuka szkła.

Masami Hirohata – stíl(ə)lάɪf 
Od 13 do 29 października 2014 r.
Galeria R46, ul. Ruska 46c/6

Dodaj komentarz