• 2014-10-15

Chicago Symphony Orchestra po raz pierwszy w Polsce

20 października w Filharmonii Narodowej, pod batutą Riccarda Mutti wystąpi Chicago Symphony Orchestra zaliczana do grona najlepszych orkiestr świata.

Riccardo Mutti, Dyrygent Chicago Symphony Orchestra, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Riccardo Mutti, Dyrygent Chicago Symphony Orchestra, (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Warszawie zespół zainauguruje swoje 58. zagraniczne tournée koncertowe. Amerykański zespół włączył do repertuaru warszawskiego koncertu dzieło Andrzeja Panufnika Concerto in modo antico – Orkiestra w ten sposób oddaje hołd wybitnemu polskiemu kompozytorowi w przypadającą w tym roku 100. rocznicę jego urodzin. Ponadto w programie suita z baletu Ognisty ptak Igora Strawińskiego oraz III Symfonia Es-dur op. 97 Roberta Schumanna.

W trakcie niespełna 3-dniowego pobytu w Warszawie muzycy orkiestry wezmą udział w kilku dodatkowych przedsięwzięciach związanych z prowadzonym przez zespół programem Citizen Musicianship (Muzyka dla Społeczeństwa), którego celem jest umacnianie więzi międzyludzkich i integracji społeczności lokalnej poprzez muzykę.

W ramach tego projektu muzycy Orkiestry zagrają charytatywnie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w podwarszawskich Laskach oraz w szkole przy Szpitalu Dziecięcym im. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej, a na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie odbędą się lekcje mistrzowskie dla studentów uczelni.

Chicago Symphony Orchestra
20 października 2014 r.
Filharmonia Narodowa, ul. Jasna 5
Warszawa

Dodaj komentarz