• 2014-10-15

Porcelanowa nagroda must have

Po raz pierwszy w historii must have, wyróżnienia wręczanego najlepszym polskim designerom podczas Łódź Design Festival, nagrodzeni twórcy otrzymali oryginalną porcelanową statuetkę wyprodukowaną przez wałbrzyską fabrykę porcelany Kristoff.

Zaprojektowana przez Bartka Mejora statuetka „must have”, (źródło: materiały prasowe)

Zaprojektowana przez Bartka Mejora statuetka „must have”, (źródło: materiały prasowe)

Statuetka symbolizuje wir kreatywnej energii, którą widać w nagrodzonych projektach must have – mówi Bartek Mejor, autor projektu. – Świetnie, że w tym roku nadarzyła się okazja do współpracy z Kristoffem. Porcelana i design to dla mnie idealne połączenie.

Proces produkcji statuetki trwał rekordowo krótko, ponieważ przy wykonywaniu prototypów zastosowano technologię laserową i druku 3D. Pozwoliło to inżynierom Kristoffa na bardzo szybkie wprowadzanie zmian w konstrukcji statuetki przed wypaleniem w piecu i zwiększenie dokładności odwzorowania projektu w porcelanie.

Must have to plebiscyt, w którym wskazywane są najciekawsze produkty stworzone przez polskich projektantów i producentów. Wyboru dokonuje Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa. Nominowane produkty muszą spełnić dwa podstawowe warunki: pochodzić z Polski i być dostępne w sprzedaży.

Porcelanowa statuetka must have
Projekt: Bartek Mejor
Produkcja: Porcelana Kristoff

Dodaj komentarz