• 2014-10-14

Mama przedpremierowo | Kino Pod Baranami

Studencki Nocny Klub Filmowy w Kinie Pod Baranami wraca po wakacyjnej przerwie. 16 października krakowscy studenci obejrzą przedpremierowo najnowszy film Xaviera Dolana, Mama – laureata Nagrody Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2014 roku.

Kadr z filmu Xaviera Dolana „Mama”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu Xaviera Dolana „Mama”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Owdowiała kobieta wychowuje samotnie agresywnego syna. Chłopak ma piętnaście lat i cierpi na ADHD. Wspólnie próbują związać koniec z końcem i stawić czoła problemom. Nieoczekiwanie w ich życiu pojawia się Kyla, tajemnicza sąsiadka mieszkająca po drugiej stronie drogi. Dziewczyna sprawia, że w życiu matki i syna znów pojawia się nadzieja na lepszą przyszłość.

Studencki Nocny Klub Filmowy to skierowana do studentów inicjatywa Kina Pod Baranami. W każdy czwartek wieczorem studenci spotykają się w Kinie, żeby wspólnie oglądać premierowe filmy i dyskutować o nich do późnych godzin nocnych.

Spotkania prowadzą studenci krakowskich uczelni – wybierają repertuar, przygotowują i wygłaszają wprowadzenie do filmu, moderują dyskusję. Gospodarzem wieczoru może zostać każdy student. Najbardziej aktywni uczestnicy nagradzani są darmowymi biletami do Kina Pod Baranami.

Studencki Nocny Klub Filmowy – Mama
16 października 2014 r., godz. 22.15
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
Kraków

Dodaj komentarz