Magda Hueckel gościnnie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki serdecznie zapraszają na kolejną odsłonę cyku spotkań z mistrzami obrazu fotograficznego. 19 października gościem będzie Magda Hueckel.

Magda Hueckel, „Peregrynatio”, z cyklu „Anima” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magda Hueckel, „Peregrynatio”, z cyklu „Anima” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magda Hueckel (1978) –Artystka wizualna, fotografka teatralna, scenografka, podróżniczka, autorka kilkunastu projektów (fotografia, fotoinstalacjia, wideo). Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP, gdzie specjalizowała się z fotografii i scenografii. Studiowała także w Vysokej Skole Vytvarnych Umeni w Bratysławie oraz w Schule fuer Gestaltung w St. Gallen. W 2002 wraz z Agatą Serafin założyła duet fotograficzny hueckelserafin, który w 2004 otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu Sopocka Muza dla Młodych Twórców. Stypendystka miasta Sopot oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2013 roku wydała autorski album fotograficzny Anima. Obrazy z Afryki 2005-2013, który nominowany był do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2014.

Jej prace wystawiane były miedzy innymi w Tate Britain w Londynie (wystawa Moore and Auschwitz, 2010). Autorka dokumentacji fotograficznych blisko stu spektakli teatralnych – stale współpracuje m.in. z Nowym Teatrem w Warszawie, Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Narodowym Teatrem Starym w Krakowie oraz z najważniejszymi polskimi reżyserami. Współpracuje także z Tomaszem Śliwińskim w zakresie fotografii oraz realizacji filmów jako autorka scenariuszy i operatorka. Ich dokumentalny autobiograficzny film Nasza klątwa otrzymał liczne nagrody w kraju i na świecie.

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu najnowszej publikacji artystki Anima oraz otrzymania autografu.

Magda Hueckel
Spotkanie odbędzie się 19 października 2014 roku o godzinie 19.00
Małopolski Ogród Sztuki (sala kinowa -1)
ul. Rajska 12
Kraków

Dodaj komentarz