• 2014-10-14

Zwycięzcy 5. Festiwalu Kamera Akcja

Poznaliśmy laureatów 5. jubileuszowej edycji Festiwalu Krytyków Filmowych Kamera Akcja. Jury ogłosiło werdykt w Konkursie na etiudę i animację oraz w Konkursie Krytyk mówi.

Andrea Guizar podczas rozdania nagród 5. Festiwalu Kamera Akcja, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Andrea Guizar podczas rozdania nagród 5. Festiwalu Kamera Akcja, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Główną Nagrodą 5. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej za nadzwyczajną sprawność w posługiwaniu się środkami filmowymi służącymi opisowi rzeczywistości oraz za przytomność, z jaką reżyserka dba, aby ich uroda nie przesłoniła funkcji, jaką pełnią w budowie portretu ogarniętej kryzysem warszawskiej wyższej klasy średniej, otrzymała Agnieszka Woszczyńska za etiudę Fragmenty. W jej imieniu statuetkę odebrała Marzena Bomanowska, rzeczniczka prasowa Szkoły Filmowej w Łodzi, producenta filmu.

Najlepszą animacją została ogłoszona praca Andrei Guizar pt. Konstrukcja za pomysłowy i dopracowany kształt plastyczny filmu, który świetnie współgra z jego bezpretensjonalną poezją.

Za mistrzowską adaptację dzieła literackiego i profesjonalny język filmowy rokujący duży potencjał komercyjny w przyszłej twórczości autora. Doceniamy rzadką, a bardzo w Polsce potrzebną umiejętność rozbawienia widza w inteligentny sposób wyróżnienie otrzymał film Zabicie ciotki Mateusza Głowackiego.

Laureatką konkursu Krytyk mówi została Diana Dąbrowska. Zwycięstwo było podwójne – wygrana pochodziła zarówno z głosów publiczności, która wysłuchała zapowiedzi Diany przed filmami Kłamca oraz Jestem Joe, jak i ilości odsłon recenzji video, zamieszczonej w Internecie.

Laureaci 5. Festiwalu Kamera Akcja
Nagroda Główna: Agnieszka Woszczyńska
Najlepsza animacja: Andrea Guizar
Wyróżnienie: Mateusz Głowacki
konkurs Krytyk mówi: Diana Dąbrowska

Dodaj komentarz