• 2014-10-14

Hotel Minister: Sztuka mistrza farsy Raya Cooneya

11 października w Teatrze Powszechnym w Łodzi wystawiony został premierowy spektakl Hotel Minister w reżyserii Giovanniego Castellanosa.

„Hotel Minister” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Hotel Minister” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W hotelu Minister w centrum miasta zatrzymuje się poseł Ryszard Wolski wraz z żoną. Przyjechał na posiedzenie parlamentu. Jednak zanim zasiądzie w poselskiej ławie, chce wykorzystać fakt, że żona postanowiła wybrać się do teatru i spędzić upojny wieczór z uroczą sekretarką Joanna.

Planów tych nie pochwala jego asystent Dobiesław Ryski, który obawia się skandalu, tym bardziej, że kolejnego dnia w parlamencie poddana ma zostać pod głosowanie ustawa na temat korupcji, upadku moralności i walki z pornografią. Ale kto odmówi szefowi, do tego prominentnemu politykowi? Ryski wykonuje polecenie swojego zwierzchnika, jednak drobna pomyłka, którą popełnia przy rezerwacji dodatkowego pokoju na spotkanie Wolskiego z Joanna, ściąga na posła i jego sekretarza lawinę nieoczekiwanych komplikacji.

Hotel Minister to znakomita sztuka mistrza farsy Raya Cooneya, który przygotował nową, współczesną wersję swojego, cieszącego się na świecie niesłabnącą popularnością utworu.

Najbliższe spektakle: 

  • 14 października 2014 roku, godz. 19.00
  • 15 października 2014 roku, godz. 11.00
  • 16 października 2014 roku, godz. 11.00
  • 17 października 2014 roku, godz. 11.00 i 19.00 

Spektakl Hotel Minister
Premiera: 11 października 2014 roku
Teatr Powszechny w Łodzi

Dodaj komentarz