• 2014-10-11

Wszystko gra! podczas Niedzielnych Poranków Filmowych

12 października o godz. 12.30 odbędzie się kolejna edycja Niedzielnych Poranków Filmowo-Warsztatowych, tym razem zatytułowana Wszystko gra! Do wspólnej zabawy zaprasza wrocławskie Centrum Sztuki WRO.

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe (źródło: materiały prasowe)

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe (źródło: materiały prasowe)

Gdyby przyjrzeć się i dobrze wsłuchać, to niemal wszystko wokół, w tym sprzęty domowe, wydaje jakieś dźwięki. Niektóre – stworzone specjalnie w tym celu, jak radio czy magnetofon – wydają dźwięki ładne i pożądane, same będąc przedmiotami pożądania. Niektóre z kolei powodują dźwięki okropne i trudne do wytrzymania nawet przez sąsiadów. A kiedy sąsiadują ze sobą pies z kotem, sprawa się komplikuje, bo te dwie osoby rzadko się ze sobą dogadają. I perypetie gotowe, a animacja toczy się jak z nut. Barwny humor, wartka akcja, jednym słowem – klasyka gatunku na duży ekranie w Centrum Sztuki WRO.

Przy okazji Poranka we WRO można zobaczyć samogrający, cyfrowy fortepian, który wcale na sprzęt komputerowy nie wygląda, oraz wziąć udział w zabawach warsztatowych, inspirowanych kolorami jego klawiatury.

Pies, kot i… to serial animowany, powstały w latach 70. w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie. Opowiada o przygodach starych jak świat, czyli trudnych relacjach między znanymi domowymi gatunkami. Dom należy do psa, kot jest dzikim lokatorem, który zadomowił się na poddaszu. Pies to tak zwany poważany obywatel, stać go na różne artykuły gospodarstwa domowego ułatwiające życie. Kot klepie biedę, ale za to jest sprytny. Zawsze udaje mu się przechytrzyć posażnego, ale niezbyt inteligentnego psa i przejąć sprzęt dla siebie.

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe (źródło: materiały prasowe)

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe (źródło: materiały prasowe)

Program:

  • Radio – czyli o tym, jak nie dać się cieszyć właścicielowi z nowego sprzętu.
  • Magnetofon – czyli o tym, jak nie pozwolić na stanie się właścicielem nowego sprzętu.
  • Decybele – czyli o tym, jak różnymi dźwiękami uprzykrzyć życie właścicielowi domu.
  • Telewizor – czyli o tym, jak zmusić kogoś do wspólnego oglądania telewizji.

Niedzielny Poranek Filmowo-Warsztatowy: Wszystko gra!
12 października 2014 roku, godz, 12.30
Centrum Sztuki WRO
Ul. Widok 7
Wrocław

Dodaj komentarz