• 2014-10-11

Submotion Orchestra nad Wisłą

26 i 27 listopada w Krakowie i Warszawie wystąpią brytyjscy ulubieńcy fanów nu-jazzu i downtempo, grupa Submotion Orchestra.

Submotion Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Submotion Orchestra (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas polskich występów promować będą najnowszy album Alium, który ukaże się w barwach związanej z Ninja Tune oficyny Counter.

Submotion Orchestra polskiej publiczności znani są dzięki znakomitemu show na głównej scenie festiwalu Audioriver, a także za sprawą Ruby Wood, która śpiewała na koncertach Bonobo. Protegowani m.in. Gillesa Petersona z BBC1 zdobyli ogromne uznanie wśród fanów nowoczesnego nu-jazzu, melancholijnego downtempo i tanecznego soulu.

Krytycy i fani docenili unikalny głos Ruby, znakomite kompozycje, dbałość o brzmienie i warsztatową wirtuozerię muzyków. Nic dziwnego, że brytyjski kolektyw uznaje się za godnych następców Bonobo czy The Cinematic Orchestra.

Po dwóch znakomitych krążkach, grupa wreszcie znalazła wydawniczą przystań w powiązanej z Ninja Tune oficynie Counter. Najnowszy krążek Anglików będzie nosił tytuł Alium. Album zapowiada znakomity nowy singiel City Lights.

Koncert Submotion Orchestra
26 i 27 listopada 2014 roku
Klub Fabryka w Krakowie
Klub Basen w Warszawie

Dodaj komentarz