4. Spotkania Sztuki Niezależnej na krakowskim Zabłociu

19 października w krakowskim Klubie Fabryka odbędą się 4. Spotkania Sztuki Niezależnej. Prezentacja obejmuje malarstwo, video, fotografie oraz obiekty.

Małgorzata Wojciechowska, „Światło” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Wojciechowska, „Światło” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkania Sztuki Niezależnej to całkowicie oddolna i nieinstytucjonalna inicjatywa samych artystów, przedstawicieli różnych nurtów i dziedzin sztuk wizualnych, którzy od 2009 roku wspólnie prezentują wybrane prace, nie wystawiane dotychczas w galeriach i instytucjach finansowanych z budżetów miejskich. Idea Spotkań Sztuki Niezależnej narodziła się w Lanckoronie, gdzie odbyły się dwie pierwsze edycje projektu. Równie istotne obok nie prezentowanych dotychczas szerszej publiczności prac wybranych artystów są miejsca, w których odbywały się od 2009 roku wystawy.

Spotkania Sztuki Niezależnej odbyły się dotychczas we wnętrzach lanckorońskiej piekarni, nieczynnego pawilonu handlowego GS, w mieszkaniu prof Mariana Stępaka / Galerii nad Wisłą w Toruniu, oraz dzięki współpracy w jednej z sal Centrum Sztuki współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

W projekcie swoje najnowsze prace prezentują: Art. Spożywcze Group, Robert Bubel, Iwona Demko, Tomasz Górnicki, Bartek Jarmoliński, Anna Kowal, Michał Kurek, Grzegorz L. Piotrowski, Paulina poczęta, Magdalena Siejko, Paweł Słota, Dominik Stanisławski, Albin Talik, Artur Trojanowski, Małgorzata Wielek Mandrela, Małgorzata Wojciechowska, Agnieszka Ziemiszewska, Witek Ziemiszewski.

Kurator projektu: Albin Talik

Program:

  • godz. 12.00 – otwarcie wystawy IV Spotkań Sztuki Niezależnej
  • godz. 17.00 – uroczyste rozpoczęcie wystawy z udziałem artystów
  • godz. 22.00 – zakończenie wystawy

4. Spotkania Sztuki Niezależnej
Spotkania odbędą się 19 października 2014 roku
Klub Fabryka
ul. Zabłocie 23
Kraków

1 komentarz do artykułu “4. Spotkania Sztuki Niezależnej na krakowskim Zabłociu”

  1. Krzysztof Jurecki

    Tylko po co nazywać to “sztuką niezależną”? Niezależni nie wystawiają w państwowych galeriach, nie biorą udziału w festiwalach i konkursach. Byli w Polsce w latach 50. i 80. Teraz ich nie ma….No może Wiktor Skok w Łodzi.

Dodaj komentarz