Salon Książki Krakowskiej: Rynek krakowski odkryty na nowo

14 października o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Salon Książki Krakowskiej, podczas którego promowany będzie szósty tom Biblioteki Krzysztoforskiej – książka Rynek krakowski odkryty na nowo.

Salon Książki Krakowskiej, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Salon Książki Krakowskiej, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W rozmowie udział wezmą autorzy: Elżbieta Firlet, dr Waldemar Komorowski, prof. dr hab. Jan M. Małecki, prof. dr hab. Mieczysław Rokosz. Spotkanie poprowadzi Łukasz Walas.

Muzeum historyczne Miasta Krakowa jest organizatorem cyklicznych spotkań pod wspólnym tytułem Salon Książki Krakowskiej. W ich ramach prezentuje wydawnictwa muzeum poświęcone historii Krakowa. Muzeum od wielu lat prowadzi ożywioną działalność wydawniczą. W jej ramach ukazują się m.in. bogato ilustrowane katalogi wystaw, które są nie tylko ich opisem, ale cennym uzupełnieniem i same w sobie stanowią osobną wartość. Na szczególną uwagę zasługuje cykl wydawniczy Biblioteka Krzysztoforska, w którym ukazują się pozycje monograficzne, takie jak Wawel na starej fotografii do 1939 r. czy najnowsza pozycja serii Krakowscy artyści i ich sztuka w latach 1939–1945.

Elżbieta Firlet, Waldemar Komorowski, Jan M. Małecki, Mieczysław Rokosz – „Rynek krakowski odkryty na nowo”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Elżbieta Firlet, Waldemar Komorowski, Jan M. Małecki, Mieczysław Rokosz – „Rynek krakowski odkryty na nowo”, okładka (źródło: materiały prasowe)

Najciekawsze z publikacji wydawnictw MHK oraz ich autorów przedstawione zostają w Salonie Książki Krakowskiej, które organizowane są raz w miesiącu. W spotkaniach biorą też udział zaproszeni goście, będący znawcami tematu poruszanego w prezentowanym wydawnictwie. Spotkania odbywają się w  najpiękniejszej sali Pałacu pod Krzysztofory, zwanej salą Fontany, udekorowaną pięknymi stiukami będącymi dziełem Baltazara Fontany. Spotkania zwyczajowo prowadzi Marcin Baran, znany krakowski dziennikarz i poeta.

Po części oficjalnej, w miłej atmosferze, przy ciastku, kawie i herbacie, można osobiście porozmawiać z autorem i zaproszonymi gośćmi. To również niepowtarzalna okazja, aby zdobyć autograf autora. Uczestnicy spotkania mają wyjątkową możliwość kupienia przedstawianej książki w promocyjnej cenie.

Salon Książki Krakowskiej
14 października 2014 roku, godz. 19.00
Rynek Podziemny
Rynek Główny 1
Kraków

Dodaj komentarz