• 2014-10-10

3D Image Festival Łódź 2014

W dniach 23 do 25 października odbędzie się w Łodzi kolejna edycja międzynarodowego festiwalu filmowego, 3D Image Festival Łódź 2014. Dedykowany jest wszystkim miłośnikom kina, nowych technologii, a także specjalistom branży filmowej.

Plakat 3D Image Festival Łódź 2014, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat 3D Image Festival Łódź 2014, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pokazanych zostanie kilkadziesiąt filmów konkursowych i pozakonkursowych 3D z całego świata zgłoszonych w kilku kategoriach – od filmów krótkometrażowych, przez dokumenty, animacje, filmy fabularne po artystyczne eksperymenty wykorzystujące iluzję trzeciego wymiaru.

Osobną kategorią będzie Konkurs filmów polskich.Niewątpliwie hitem Festiwalu będzie emitowany po raz pierwszy w Polsce, jako pokaz przedpremierowy, film Wyspa Lemurów – Madagaskar. Odwiedzających Festiwal w kinie IMAX czeka spotkanie z twórcami filmu. Zza oceanu przylecą do Łodzi: David Douglas – reżyser i Dylan Reade – stereografer.

Na przestrzeni 700-metrowej Laser Areny Festiwalowi towarzyszyć będą m. in. prezentacja wirtualnej rzeczywistości, poczynając od kultowej wśród graczy technologii Oculus , która dosłownie zanurza w przestrzeni, po interaktywne projektowanie wnętrz, a nawet wirtualną sekcję wirtualnej kury. Nie zabraknie druku 3D, a także bezokularowej telewizji 3D i lentikularnej fotografii.

3D Image Festival Łódź 2014
Od 23 do 25 października 2014 r.
Łódź

Dodaj komentarz