• 2014-10-10

32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza

30 listopada rozpocznie się 32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza w Poznaniu. Tegoroczny Festiwal potrwa do 7 grudnia, a w jego programie znajdą się najciekawsze filmy z całego świata, reprezentujące bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży.

Plakat 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza, (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie Festiwalu znajdzie się ponad 100 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko – również dorośli z pewnością znajdą coś dla siebie.

O główną nagrodę Festiwalu, Złote Koziołki, powalczą tytuły zakwalifikowane do sekcji konkursowej. Różnorodność i jakość współczesnego kina dla dzieci i młodzieży udowodnią filmy pokazywane w ramach sekcji Panorama. Nie zabraknie także seansów dla najmniejszych uczestników.

Tegoroczny Festiwal będzie okazją do uczestniczenia w spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi z całego świata. Nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących i specjalnych. Jak co roku, odbędzie się forum nauczycieli i filmowców, którego tegoroczny temat – e@migracja – związany jest z zagrożeniami, jakie może stanowić Internet dla dzieci i młodzieży.

Dla zainteresowanych produkcją filmową atrakcją z pewnością będzie Wielka Przygoda z Filmem, czyli warsztaty realizacji filmowej dla dzieci i młodzieży.

32. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza
Od 30 listopada do 7 grudnia 2014 r.
Poznań

Dodaj komentarz