• 2014-10-10

Ida zwycięża w Los Angeles | 15. Polish Film Festival

Dwadzieścia dwa filmy fabularne oraz kilkadziesiąt animacji, dokumentów i filmów krótkometrażowych zostanie pokazanych na rozpoczynającym się właśnie w Los Angeles jubileuszowym 15. Polish Film Festival. Nagrody w sześciu kategoriach zostały rozdane 7 października na Gali Otwarcia festiwalu. Za najlepszy film fabularny amerykańskie jury uznało Idę, tegorocznego polskiego kandydata do Oscara.

Kadr z filmu Pawła Pawlikowskiego „Ida”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu Pawła Pawlikowskiego „Ida”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gala Otwarcia jubileuszowego 15. Polish Film Festival odbyła się nad ranem polskiego czasu w słynnym Egyptian Theater w Hollywood. Statuetkę Hollywod Eagle Award – nagrodę konkursu głównego dla filmu Ida, odebrał Dawid Ogrodnik, grający w filmie Pawła Pawlikowskiego jedną z pierwszoplanowych ról.

Jak komentuje dyrektor festiwalu Vladek Juszkiewicz jurorzy byli poruszeni Idą: Zachwycili się sposobem narracji filmu, która jest prosta i niezwykle ujmująca. Zaznaczali też, że poziom aktorstwa jest bardzo wysoki. Film Pawła Pawlikowskiego jest już w amerykańskiej dystrybucji. Jak podkreśla Juszkiewicz, ma wyjątkowo duże szanse na Oscara.

Gościem specjalnym festiwalu jest słynna francuska aktorka Emmanuelle Seigner, która odebrała na Gali Otwarcia Nagrodę im. Poli Negri za współpracę z Romanem Polańskim i Jerzym Skolimowskim.

15. Polish Film Festival
Od 7 do 16 października 2014 r.,
Los Angeles

Dodaj komentarz