Budujemy dom

14 października w Owocach i Warzywach Weronika Siwiec i Stanisław Kamionka opowiedzą o ich projekcie budowy całorocznego domu ze słomy, drewna i gliny.

„Budujemy dom”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Budujemy dom”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Budujemy dom to niezwykły projekt dwojga młodych osób, czyli jak zbudować swój wymarzony dom z wykorzystaniem nowych zjawisk, idei i narzędzi, w zgodzie ze społeczeństwem i środowiskiem.

Fundusze postanowili zebrać dzięki platformie crowdfundingowej, a projekt udostępnić publicznie na zasadach open-source. Co więcej całe przedsięwzięcie jest pracą magisterską Weroniki.

Dom będzie służył niezależnie od zmieniającej się pogody, przez cały rok. Niewielka powierzchnia domu, zaledwie 25m2, daje możliwość na postawienie go bez pozwolenia na budowę. Celem jest stworzenie alternatywy wobec współcześnie dominujących tendencji w architekturze mieszkaniowej.

Przedsięwzięcie ma udowodnić, że tradycyjne techniki nie zawodzą, są tanie i ogólnodostępne, a najważniejszym składnikiem udanego projektu są pomocni ludzie. Dom nawiązuje do dawnych technik, kiedy używanie słomy czy trzcin, było oczywiste i powszechne. Nie będzie to jednak cytat z przeszłości. Projektanci nadali mu współczesną świeżą formę.

Budujemy dom
14 października 2014 r., godz. 18.00
Owoce i Warzywa, ul. Traugutta 9
Łódź

Dodaj komentarz