• 2014-10-09

#ZaGrolschKultury | Pianina Miejskie na ulicach Warszawy

Warszawę wypełniły niezwykłe i unikatowe Pianina Miejskie. Zostały zaprojektowane przez grupę streetartowych artystów, którzy dołączyli do projektu #ZaGrolschKultury. Obecność instrumentów nie tylko przełamuje rutynę, ale także uwalnia pokłady kreatywności mieszkańców stolicy.

Miejskie Pianina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miejskie Pianina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pianina Miejskie pojawiły się w ramach akcji zainicjowanej przez markę Grolsch. Rozstawione na ulicach – przykuwają uwagę i stanowią zachętę dla mieszkańców Warszawy do rozbudzania własnej kreatywności. Wystarczy znaleźć jedno z nich, usiąść i zacząć grać. Pianina można znaleźć m.in. przy Placu Konstytucji, Skwerze Hoovera czy ulicy Wilczej. Będą one obecne w przestrzeni miejskiej przez najbliższe dwa tygodnie.

Instrumenty nie tylko angażują mieszkańców i wyrywają ich z codziennych schematów, ale również przełamują miejską szarość abstrakcyjnym designem. Każdy instrument to unikatowe dzieło sztuki stworzone przez znanych artystów. Za ożywczy wygląd pianin odpowiadają m.in. fotograf i designer Justyna Buba Purzycka oraz Wiur i Foxy, autorzy kilku charakterystycznych murali w Gdyni. Do realizacji projektu dołączyli również twórcy popularnych blogów Dziewczyny nie płaczą i Kultura Podwórka.

Najważniejsze dla nas są reakcje przechodniów. Ludzie zatrzymują się, grają, robią zdjęcia. Sam byłem świadkiem dwóch spontanicznych jam sessions. I to był właśnie nasz cel. Chcemy walczyć ze sztampą oraz uwalniać pokłady kreatywności, które tkwią w każdym z nas.

Błażej Grzechnik

Wraz ze startem akcji w ramach projektu #ZaGrolschKultury ruszył konkurs, w którym do zdobycia są piwa Grolsch oraz 4000 złotych. Zasady są proste: wystarczy znaleźć jedno z pianin, zrobić zdjęcie lub nakręcić film i wrzucić go do Internetu oznaczając #ZaGrolschKultury. Liczy się niekonwencjonalna kreacja, dla której Miejskie Pianina będą inspiracją. Konkurs trwa do 17 października. Akcja odbywa się również we Wrocławiu. Szczegóły na stronie.

Miejskie Pianina
Projekt #ZaGrolschKultury
Warszawa

Dodaj komentarz