Wrocławska Hala Stulecia wyróżniona prestiżowym grantem

Hala Stulecia we Wrocławiu została wyróżniona prestiżowym grantem przyznanym przez renomowaną The Getty Foundation w Los Angeles. Jest to pierwsze w historii wyróżnienie tej rangi dla budynku znajdującego się w Polsce.

Hala Stulecia we Wrocławiu, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Hala Stulecia we Wrocławiu, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt konserwatorskiego planu zarządzania Hali Stulecia, został pozytywnie zaopiniowany przez Fundację Getty’ego i jako jeden z pierwszych dziesięciu zakwalifikowany do realizacji w ramach nowego programu Keeping It Modern, którego celem jest ochrona wyjątkowych dzieł XX-wiecznej architektury modernistycznej na całym świecie. Autorami planu jest zespół specjalistów pod kierownictwem dr. Jerzego Ilkosza, dyrektora Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Obok Hali Stulecia w pierwszej dziesiątce znalazły się również: Sydney Opera House, Miami Marine Stadium, Salk Institute for Biological Studies, Sanatorium w Paimio, Robie House, rezydencja The Eames House, Kaplica Pamięci Luce’a, Dom Maxa Lieblinga w Białym Mieście w Tel Awiwie oraz mieszkanie i pracownia Le Corbusiera w Paryżu.

Hala Stulecia – wyróżnienie w ramach programu Keeping It Modern
Autor projektu: zespół specjalistów pod kierownictwem dr. Jerzego Ilkosza.

 

Dodaj komentarz