• 2014-10-06

Belgijskie obrazki w Galerii Art-Foto

Od 3 października w częstochowskiej Galerii Art-Foto ROK będzie można oglądać wystawę fotografii Sławomira Jodłowskiego i Andrzeja Szlęzaka pt. Belgijskie fotoobrazki.

Fot. Sławomir Jodłowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Sławomir Jodłowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sławomir Jodłowski – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, prezes Jurajskiego Fotoklubu RP, współpracuje z TVP jako operator obrazu filmowego, twórca i animator kultury w dziedzinie upowszechniania fotografii. Od ponad trzydziestu lat prowadzi działania promujące fotografie jako wartość kulturotwórczą polegająca na organizacji plenerów, warsztatów, szkoleń i spotkań z artystami-fotografikami. Przy Galerii działa studio fotograficzne gdzie pod kierunkiem SJ szkolą się w zakresie fotografii studyjnej młodzi fotograficy. Jest kuratorem Galerii Art-Foto działającej przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. W Galerii prezentuje fotografię polską i zagraniczną, promuje zarówno twórców znanych jak i rozpoczynających karierę artystyczną ze szczególnym uwzględnieniem środowiska fotograficznego regionu śląskiego.

Pomysłodawca kolejnej nowej galerii fotografii Fotopobudka w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Jest pomysłodawcą i komisarzem najstarszego i największego w Polsce Międzynarodowego Konkursu Fotografii Cyfrowej Cyberfoto których odbywa się od siedemnastu lat. Konkurs ma na celu promocje fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, akcentuje relacje i utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującą także naszą tożsamość narodową. Jest współzałożycielem Jurajskiego Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, którego celem jest popieranie działalności twórczej w dziedzinie fotografii wymiana informacji oraz dyskusja dotycząca spraw artystycznych i technicznych fotografii. Fotoklub skupia coraz to większą ilość członków (aktualnie 65 osób), spotkania w Fotoklubie cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodzieży. Współpracuje z wieloma fotografikami i Galeriami zagranicznymi co owocuje międzynarodową wymianą fotograficzną integrującą europejską fotografie.

Andrzej Szlęzak – Członek Zarządu Jurajskiego Fotoklubu w Częstochowie. Pasjonat fotografii. Brał udział w poplenerowych wystawach fotograficznych: Tunezja 2012, Cypr 2013. W 2012 roku otrzymał wyróżnienie Fotografa roku, druga nagroda w 2013 roku. Interesuje się fotografią pejzażową i podróżniczą.

Sławomir Jodłowski i Andrzej Szlęzak, Belgijskie fotoobrazki
Wernisaż: 3 października 2014 roku, godz. 18.00
Wystawę będzie można oglądać do 5 listopada 2014 roku
Galeria Art-Foto
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

Dodaj komentarz