Festiwal Conrada w Kinie Pod Baranami

W dniach od 20 do 26 października w Krakowie odbywać się będzie Festiwal Conrada. Z tej okazji w Kinie Pod Baranami, pokazane zostaną trzy cykle filmowe: Kafka na ekranie, Literackie Baranki Dzieciom oraz – zaprezentowany osobiście przez autora – cykl filmów Paula Austera.

Kadr z filmu Paula Austera „Dym”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu Paula Austera „Dym”, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas filmowej części festiwalu, zobaczymy jak literatura wkracza do kina; co potrafi zdziałać jako reżyser światowej sławy pisarz; jak sprawdza się Kafka na dużym ekranie; a także jak poprzez film przybliżyć młodym widzom klasyczne pozycje literatury dla dzieci.

Wydarzeniem będzie przybycie do Krakowa jednego z najwyżej cenionych pisarzy amerykańskich Paula Austera, autora legendarnej Trylogii nowojorskiej, scenarzysty, reżysera, filozofa, poety. Paul Auster osobiście poprzedzi wstępem dwa pokazy swoich filmów.

W cyklu Kafka na ekranie będzie można zobaczyć adaptację Zamku w reżyserii Michaela Haneke oraz krótkie filmy Jana Švankmajera (Mieszkanie, Ogród) – reżysera, do inspiracji którym przyznawali się Tim Burton, Terry Gilliam i bracia Quay. Zostaną także zaprezentowane filmy polskich autorów: laureata Oscara Zbigniewa Rybczyńskiego (Franz Kafka) oraz jednego z najbardziej cenionych na świecie twórców filmu animowanego Piotra Dumały (Kafka).

Festiwal Conrada – seanse
Od 20 do 26 października 2014 r.
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 37
Kraków

Dodaj komentarz