Miasto otwarte | DoFA 2014

W trakcie trwania IV edycji DoFA (10–19 października) zainteresowani architekturą Wrocławia będą mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić miejsca, które zwykle są niedostępne dla zwiedzających. Otwarte dla uczestników zostaną budynki które są w trakcie budowy albo są tuż przed oddaniem do użytkowania.

Dolnośląski Festiwal Architektury, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dolnośląski Festiwal Architektury, (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach Otwartego Miasta Afrykarium otworzy swoje nietypowe wnętrza, które jeszcze w większości nie są dostępne dla zwykłych zwiedzających. We wrocławskim zoo będzie można także odwiedzić Odrarium czyli kompleks ekspozycyjny flory i fauny Odry.

Będzie można stać się na chwilę pracownikami Green Day – jednego z najnowocześniejszych budynków biurowych. Dowiemy się o konstrukcji i sposobie funkcjonowania Polinki. Zajezdnia nr II i nr IV stanie się dostępna nie tylko dla maszynistów i mechaników odpowiedzialnych za sprawne funkcjonowanie komunikacji miejskiej we Wrocławiu, ale też dla codziennych użytkowników tramwaju.

Dla rowerzystów i zapaleńców jazdy na torze prezes klubu kolarskiego we Wrocławiu opowie o historii Welodromu na ul. Żmigrodzkiej. Zwolennicy pływania będą mogli zgłębić wnętrza pływalni miejskiej dziś Wrocławskiego Centrum Spa.

Kolejnym punktem cyklu będzie siedziba Dolnośląskiej Izby Architektów – dawne przedszkole WuWa które powstałe w ramach wrocławskiego osiedla modelowego WuWA 1929 i dom nr 37. Perły niemieckiej architektury przemysłowej Elektrownia Wodna Południe i Elektrownia Wodna Północ autorstwa Maxa Berga staną otworem dla mieszkańców Wrocławia.

Nowy budynek E Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego zaprezentuje swoje wnętrza nie tylko muzykom. Nie zabraknie też Hansa Poelziga na modernistycznej liście budynków – Pawilon Czterech Kultur powstał jako jeden z budynków Wystawy Historycznej na początku XX wieku, teraz przechodzi gruntowną przebudowę i rewitalizację.

IV Dolnośląski Festiwal Architektury DoFA
Od 10 do 19 października 2014 r.
Wrocław

Dodaj komentarz