Miasto rzecz publiczna | 8. Westiwal

Od 16 do 26 października w Szczecinie po raz ósmy odbędzie się Westiwal Sztuka Architektury. Tegorocznym tematem przewodnim jest Miasto rzecz publiczna.

Plakat 8. Westiwalu Architektury, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat 8. Westiwalu Architektury, (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tegorocznym Westivalu Architektury organizatorzy chcą przyjrzeć się interakcji miasta i jego mieszkańców – stąd jego tytuł: Miasto rzecz publiczna. Pod lupę zostaną wzięte przestrzenie wspólne – jak są kształtowane w różnych miastach, państwach, kulturach – i jak wpływają na mieszkańców i ich identyfikację z miejscem życia.

Będzie można przyjrzeć się przestrzeniom kształtowanym decyzjami  politycznymi, architektonicznymi, ale także działaniami oddolnymi, społecznymi, gospodarczymi, tymi zorganizowanymi i tymi spontanicznymi – inicjatywami, które są odbiciem stanu myślenia obywateli  w tej materii. Organizatorzy chcą wymienić się spostrzeżeniami, w jakim stopniu tworzenie pozytywnych przestrzeni miejskich działa na poczucie wspólnoty i współodpowiedzialności obywatelskiej.

Planowane są wystawy pokazujące publiczne przestrzenie Szczecina, Polski, Europy, oraz konferencje i warsztaty dotyczące takich miejsc w mieście.

Westiwal
Od 16 października do 26 października 2014 r.
Filharmonia Szczecińska, ul. Małopolska 48
Szczecin

Dodaj komentarz