• 2014-10-03

Wzornictwo z Krakowa

3 października na pl. Szczepańskim w Krakowie zostanie otwarta przekrojowa wystawa Wzornictwo z Krakowa prezentująca kilkadziesiąt obiektów polskiego wzornictwa przemysłowego.

Plac Szczepański w Krakowie, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plac Szczepański w Krakowie, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydział Form Przemysłowych obchodzi w tym roku 50-lecie swojego istnienia. Podczas wystawy Wzornictwo z Krakowa, zlokalizowanej w przestrzeni miejskiej, będzie można obejrzeć blisko trzydzieści obiektów zaprojektowanych przez absolwentów wydziału. Grafika użytkowa i produkty umieszczone zostaną w trzech przeszklonych kontenerach, a wszystkie eksponaty będzie można oglądać przez całą dobę.

Absolwenci wydziału zaprojektowali setki produktów, które zmieniły otaczającą nas przestrzeń albo trwale wpisały się w jej krajobraz. Niektóre z nich pozwoliły nadać nowym technologiom użytkowe znaczenie, z racji swojego przeznaczenia odniosły sukces na rynku globalnym i niezmiennie funkcjonują w lokalnym środowisku świadomie nawiązując do tradycji.

Zaprezentowane zostaną nie tylko realizacje uhonorowane nagrodami, zapewniającymi produktom sukces rynkowy, ale i te, które w szczególny sposób zaznaczyły się w otaczającej nas rzeczywistości i stały się odpowiedzią na potrzeby konkretnych użytkowników.

Krakowska Akademia Sztuk Pięknych jako pierwsza w Polsce rozpoczęła kształcenie studentów w zakresie wzornictwa przemysłowego. Sukcesy absolwentów, znanych i nagradzanych na całym świecie, to zasługa pedagogów łączących pasję z zagadnieniami produkcji przemysłowej.

Wzornictwo z Krakowa
Od 3 października do 2 listopada 2014 r.
pl. Szczepański, Kraków

Dodaj komentarz