Sebastian Krzywak z grawitacją w Poznańskiej Galerii Nowa

Od 10 października w Poznańskiej Galerii Nowa będzie można oglądać wystawę projektu pt. 36,6/ 2, którego autorem jest Sebastian Krzywak.

Sebastian Krzywak, Bez tytułu, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sebastian Krzywak, Bez tytułu, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sebastian Krzywak:

Pracując z grawitacją tracę w pewnym stopniu kontrolę nad efektem końcowym obrazu. Niedawno, po spektaklu The Four Seasons Restaurant Romea Castellucciego, przeczytałem zapis rozmowy z reżyserem. Mówił o powodach obecności psów w swoich spektaklach. Myślę, że grawitacja pełni u mnie tą samą rolą co pies u Castellucciuego.

Zwierzę na scenie oznacza proste, zwyczajne życie. Pokazując psa burzę fikcję. A pies skupiający uwagę widzów staje się mistrzem ceremonii. Wielokrotnie zaczynam sekwencje moich przedstawień z udziałem psa. W tym wypadku nie chodzi mi wcale o język tylko o ciało teatru. Zwierzę nie reprezentuje żadnych symboli, przychodzi z innego świata i respektuje wyłącznie prawa natury. Ruchy psa są nieprzewidywalne. Wprowadzając na scenę psa ponoszę ryzyko,

bo wiem, że wszystko może się wydarzyć. Przede wszystkim chodzi o balans pomiędzy porządkiem a nieporządkiem, pomiędzy posiadaniem kontroli a jej zaniechaniem. Taka kombinacja jest mi niezmiernie potrzebna. Piękno nabiera tu innego wymiaru. Wprowadzić zwierzę na scenę znaczy być otwartym na nowe struktury, wynikające z przypadku…

Źródło: http://magazyn.o.pl/2013/alexandra-holownia-the-four-seasons-restaurant-czyli-romeo-castellucci-na-malcie/

Sebastian Krzywak – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z malarstwa obronił w pracowni profesora Włodzimierza Dudkowiaka. Laureat Salted Candy 2009. Wykładowca w School of Form.

Kurator projektu: Piotr Szpilski

Sebastian Krzywak, 36,6/ 2
Wernisaż: 10 października 2014 roku, godz. 10.00
Wystawę będzie można oglądać do 31 października 2014 roku
Poznańska Galeria Nowa
ul. Mielżyńskiego 20
Poznań

Dodaj komentarz