• 2014-10-03

Robert Gauer o swojej plaży w Legnicy

Od 7 października w Holu Starego Ratusza w Legnicy będzie można oglądać wystawę fotografii Roberta Gauera pt. Moja plaża. Organizatorem ekspozycji jest Galeria Sztuki w Legnicy.

Fot. Robert Gauer, „Moja plaża” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Robert Gauer, „Moja plaża” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Moja plaża to wielkoformatowe, czarno-białe zdjęcia polskiego fotografika i wydawcy Roberta Gauera, z Kołobrzegu. Ich przedmiotem i tematem jest oryginalne i twórcze spojrzenie autora na wybrzeże polskiego Bałtyku, a w szczególności na strefę, w której morze spotyka się z lądem, a to co stworzone przez naturę przenika się z tym, co stworzone przez człowieka.

Pełne niezwykłego klimatu, poetyckie prace, niosą nie tylko treści dosłowne, ale także wiele malarskich konotacji i społecznych odniesień. Artystyczny poziom i wyraz tych fotografii wpisują Roberta Gauera w poczet takich twórców polskiej szkoły fotografii krajobrazu jak: Sunderland, Sempoliński czy Hartwig. Wystawa, była dotąd prezentowana w wielu renomowanych galeriach i muzeach Polski, Niemiec, Danii i Szwecji. Ekspozycję przygotowała Agencja Zegart.

Robert Gauer, Moja plaża
Wystawę będzie można oglądać od 7 do 31 października 2014 roku
Hol Starego Ratusza
Teatr Modrzejewskiej, Rynek 39
Legnica

Dodaj komentarz