• 2014-10-02

Płytki Fossil zwycięzcą na Cersaie Ceramic Week

Inspirowane odciskami prehistorycznych zwierząt i roślin płytki ceramiczne Fossil zajęły pierwsze miejsce na Cersaie Ceramic Week w Bolonii. Ich projektantką jest Kasia Zaręba.

Płytki Fossil, proj. Kasia Zaręba Studio (źródło: materiały prasowe projektanta)

Płytki Fossil, proj. Kasia Zaręba Studio (źródło: materiały prasowe projektanta)

Motywy zaczerpnięte z powstałych w zamierzchłej przeszłości skamieniałości zostały wykorzystane na potrzeby dekoracji w nowoczesnych wnętrzach. Wszystkie wzory są rysowane ręcznie, co nadaje im unikatowy wygląd, przypominający ślady pradawnych stworzeń odciśniętych na powierzchni kamienia.

Nakreślone formy kończą się lub zazębiają niczym znane z wykopalisk archeologicznych znaki wyrzeźbione przez czas. Splatająca się mozaika odcieni przypomina naturalny kamień, tworzący nowoczesną interpretację marmuru – symbolu tradycji i wyrafinowanego smaku luksusowych materiałów szlachetnych. Wzór Fossil nadaje wnętrzu prosty, naturalny i elegancki klimat.

Kasia Zaręba dorastała i kształciła się w dziedzinie architektury w Polsce. Następnie wyjechała do Holandii, gdzie uczęszczała do Design Academy Eindhoven. W 2012 roku, tuż po ukończeniu studiów i obronie dyplomu na wydziale Man and Leisure otworzyła własne studio projektowe z siedzibą w Eindhoven.

Jej prace balansują na pograniczu designu, sztuki i instalacji. Poruszając się między tymi obszarami, Kasia wypracowała własny styl  charakteryzujący się językiem nowoczesnego designu, jednocześnie czerpiąc inspiracje z natury i wyobraźni.

Płytki Fossil
Projekt: Kasia Zaręba Studio
Producent: Refin

Dodaj komentarz