Przestrzeń wymiany | Młoda architektura szwajcarska

Do 6 października można wysyłać swoje zgłoszenia na przegląd portfolio w ramach wymiany doświadczeń między architektami polskimi a szwajcarskimi.

Plakat wymiany doświadczeń z architektami szwajcarskimi, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wymiany doświadczeń z architektami szwajcarskimi, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dobrze zaprojektowane miasto jest przestrzenią wspólnoty – taka nauka płynie z osiągnięć wysoko cenionej, nie tylko w Polsce, architektury szwajcarskiej. Jakość polskiej przestrzeni publicznej i tworzącej ją architektury jest od lat przedmiotem krytyki. Czy młode pokolenie architektów zdoła zmienić polski krajobraz na lepsze? Jakie są ścieżki rozwoju zawodowego młodych architektów w obu krajach?

Okazją do dyskusji na te tematy będzie spotkanie ze szwajcarskimi architektami: Lukasem Imhofem, pracownią Karamuk*Kuo i Atelier Scheidegger Keller.

W sobotę, 11 października goście opowiedzą o swoich projektach, edukacji i pracy na uczelni. W niedzielę odbędzie się bezpłatny przegląd portfolio. Organizatorzy liczą, że te dwa dni dyskusji oraz wymiany wiedzy zaowocują w praktyce projektowej i wpłyną na współpracę pomiędzy architektami z różnych środowisk.

Młoda architektura szwajcarska
Wysyłanie zgłoszeń: do 6 października 2014
Warsztaty: 11, 12 października 2014 r., godz. 10.00–16.00
Stowarzyszenie Architektów Polskich, ul. Foksal 2
Warszawa

Dodaj komentarz