Mała Akademia Chopinowska

4 października rozpocznie się nowy cykl artystycznych zajęć dla najmłodszych. W sobotnie popołudnia Mała Akademia Chopinowska zaprasza do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Mała Akademia Chopinowska, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mała Akademia Chopinowska, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mała Akademia Chopinowska to najnowsza propozycja Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina skierowana do dzieci w dwóch grupach wiekowych (3–6 lat oraz 7–10 lat).

Interdyscyplinarne spotkania pobudzą zainteresowania i rozwiną umiejętności małych chopinologów. Warsztaty pomogą im w odkryciu licznych talentów: pamiętać trzeba, że Frycek, główny bohater Akademii, był nie tylko świetnym muzykiem – potrafił też pięknie rysować i pisać.

Celem Małej Akademii Chopinowskiej będzie umuzykalnianie dzieci oraz ich rodziców, rozwijanie umiejętności manualno-plastycznych, a także zdobywanie wiedzy o Fryderyku Chopinie i jego muzyce.

Od 14 września 2014 ekspozycja Muzeum Fryderyka Chopina została wzbogacona o wystawę czasową Niepokój i poszukiwanie. Polscy i norwescy twórczy czasu przełomu, prezentującą nie tylko rękopisy Fryderyka Chopina czy Edvarda Griega, ale również malarstwo Wojciecha Weissa i Edvarda Muncha. Bywalcy Małej Akademii Chopinowskiej w oparciu o wystawę będą obserwować i poznawać w praktyce sztukę w różnych jej odsłonach – w muzyce, malarstwie, rysunku i rzeźbie. Poznawanie rycka, bohatera cyklu, połączone zostani z tańcem, śpiewem, malowaniem i dobrą zabawą.

Zajęcia będą się odbywać w każdą sobotę od 4 października w godzinach:

  • Dzieci w wieku 3–6 lat: godz. 12.15–14.00
    (12.1–12.45 – część plastyczna, 13.00–14.00 – część muzyczna)
  • Dzieci w wieku 7–10 lat: 12.00–14.00
    (12.00–13.00 – część muzyczna, 13.00–14.00 – część plastyczna)

Mała Akademia Chopinowska
Wszystkie soboty października 2014 roku, godz. 12.00
Muzeum Fryderyka Chopina,
Ul. Okólnik 1
Warszawa

Dodaj komentarz