• 2014-10-02

Jubileusz 40-lecia Filharmonii Kaliskiej

10 października Filharmonia Kaliska zaprasza na uroczysty koncert z okazji 40-lecia istnienia instytucji. Podczas jubileuszu, 14 października, odbędzie się recital fortepianowy Clare Hammond.

Recital Clare Hammond (źródło: materiały prasowe organizatora)

Recital Clare Hammond (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie jubileuszowego koncertu znajdą się: Uwertura do opery Duch wojewody Grossmana – opery, która ostatnio zabrzmiała jeszcze przed I Wojną Światową. Wykonanie tej Uwertury to zapowiedź wykonania całej opery, które jest planowane w Filharmonii Kaliskiej na 2015 rok.

Koncert fortepianowy Andrzeja Panufnika wykona autorka pierwszego w historii fonografii światowej nagrania fortepianowych dzieł wszystkich Andrzeja Panufnika – Clare Hammond. Artystka to doskonała pianistka ceniona za siłę, rozmach, a jednocześnie precyzję i muzykalność interpretacji. Ponadto w programie koncertu Suita staropolska Panufnika oraz VII Symfonia A-dur op. 92 Beethovena.

Warto dodać, że Clare Hammond zagra jeszcze w Kaliszu recital fortepianowy. Koncert będzie miał miejsce we wtorek, 14 października. W programie koncertu utwory Bacha, Skriabina, Mendelssohna, Chopina i Panufnika.

Koncert z okazji 40-lecia Filharmonii Kaliskiej
10 października 2014 roku
Filharmonia Kaliska
Kalisz

Dodaj komentarz