Z kontrkultury w popkulturę – jarocińskie murale ukończone

Dwa murale, wykonane przez Damiana KWIATKA Kwiatkowskiego i Małgorzatę Porażewską – absolwentów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zakończyły we wrześniu tegoroczną edycję jarocińskiego projektu Z kontrkultury w popkulturę.

Projekt „Z kontrkultury w popkulturę”, Jarocin 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt „Z kontrkultury w popkulturę”, Jarocin 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Murale, podobnie jak inne jarocińskie realizacje, nawiązują symbolicznie do historii polskiego rocka i jarocińskich festiwali.

Pierwsze malowidło powstało na ścianie kamienicy ulokowanej w zabytkowej części miasta. Postać sześćdziesięcioletniej kobiety z gitarą elektryczną nawiązuje do projektu Dzieci Jarocina. Drugi mural ukazuje dziewczynę trzymającą książki i płytę winylową Oddziału Zamkniętego. Zwraca uwagę, że czasy pierwszych festiwali rockowych nie są odległe współczesnej młodzieży, która zna muzykę powstałą w latach 80.

Projekt Z kontrkultury w popkulturę realizowany jest od 2012 roku przez Muzeum Regionalne w Jarocinie w ramach działalności wystawienniczo-edukacyjnej Galerii Skarbczyk. Rokrocznie zapraszani przez Muzeum artyści z nurtu street-artu i graffiti wykonują murale na ścianach znajdujących się w przestrzeni miejskiej Jarocina.

Z kontrkultury w popkulturę
Projekt został zrealizowany w czerwcu i lipcu 2014 roku
Zakończenie: wrzesień 2014 roku
Jarocin

Dodaj komentarz