• 2014-10-01

Fismoll zagra na Dolnym Śląsku

W listopadzie Fismoll odwiedzi Dolny Śląsk. Artysta pojawi się na trzech koncertach: w Świdnicy, Jeleniej Górze i we Wrocławiu. Jest to część trasy promującej jego debiutancki krążek At Glade.

Fismoll, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fismoll, (źródło: materiały prasowe organizatora)

Arkadiusz Glensk, bo tak naprawdę nazywa się Fismoll, to człowiek będący najlepszym przykładem na to, że młodzi, idący niepopularną ścieżką artyści potrafią zrobić na muzycznej scenie sporo pozytywnego zamieszania.

Muzyka akustyczna i liryczna, a właśnie taką tworzy Fismoll, nie należą do najchętniej wybieranych przez Polaków, a mimo to temu dwudziestoletniemu artyście udało się zdobyć to, co wielu wykonawców popularnych gatunków może mieć jedynie w sferze marzeń.

W czerwcu minął rok od wydania At Glade – debiutanckiego krążka Fismolla. Płyta, mająca być intymną opowieścią o świecie widzianym oczami młodego artysty, odbiła się szerokim echem. Promujący ją singiel Let’s play birds odniósł sukces na Liście Przebojów Trójki oraz Liście Przebojów Radia Merkury.

Baśniowe kompozycje przyniosły artyście nominacje do Brand New Awards 2013 (m.in. w kategoriach utwór roku i płyta roku) oraz do Fryderyka (w kategorii Debiut roku). Jego twórczość zaczęto porównywać do dokonań Ólafura Arnaldsa oraz zespołów Bon Iver i Sigur Rós.

Fismoll – koncerty
11 listopada, godz. 20.00, Sala Teatralna, Świdnica
12 listopada, godz. 20.00, Sala widowiskowa JCK, Jelenia Góra
13 listopada, godz 20.00, Stary Klasztor, Wrocław

Dodaj komentarz