• 2014-10-01

Trwa pierwsza edycja festiwalu Kino Dzieci

Do 5 października potrwa festiwal Kino Dzieci – to pierwsza edycja festiwalu filmowego dla widzów w wieku od 5 do 12 lat. W seansach i rodzinnych warsztatach filmowych można uczestniczyć w 15. polskich miastach.

Festiwal Filmowy Kino Dzieci, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmowy Kino Dzieci, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ruszyła pierwsza edycja Kina Dzieci, nowego festiwalu filmowego dla młodszych widzów, podczas którego będzie można obejrzeć 50 produkcji z całego świata. Dlaczego nie ma wśród nich ani jednego polskiego filmu? Odpowiedzi szukać można podczas towarzyszących festiwalowi cyklu eksperckich debat Kręcimy kulturą dla dzieci.

Seanse i rodzinne warsztaty filmowe potrwają do końca tygodnia w 15 miastach w Polsce.

Ale festiwal Kino Dzieci to więcej niż projekcje i zabawa filmem. Jego organizator – Stowarzyszenie Nowe Horyzonty – stawia pytania o kondycję kultury dziecięcej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcej kinematografii.

Dlaczego w Polsce tak mało kręci się pełnometrażowych filmów dla małych widzów? Czy krytycy poważnie traktują kino dziecięce? Jak skutecznie promować wydarzenia kulturalne dla najmłodszych?

Tym zagadnieniom poświęcony jest cykl debat Kręcimy kulturą dla dzieci, odbywający się w czterech miastach w Polsce: Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Krakowie oraz całodniowa konferencja, która odbędzie się 1 października w warszawskim Muranowie. Spotkania moderowane przez Martę Lipczyńską-Gil (szefowa wydawnictwa Hokus-Pokus) przygotowano z myślą o twórcach, producentach, edukatorach, animatorach, krytykach, ale także wszystkich, którym temat jest bliski.

Kino Dzieci – to pierwszy festiwal dla dzieci przygotowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Festiwalowi Kino Dzieci towarzyszy kampania społeczna Dzieciaki na horyzoncie z udziałem znanych postaci świata filmu i kultury. Aktorzy, pisarze, muzycy zachęcają do wspólnych rodzinnych wypraw do kina, pokazują, że kontakt z filmem może być wspaniałą przygodą.

Festiwal Kino Dzieci
Od 27 września do 5 października 2014 roku
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Dodaj komentarz