• 2014-09-30

Zmiana czasu i… kapelusza. Świętuje Kamienica Hipolitów

25 października Kamienica Hipolitów w Krakowie zaprasza na święto oddziału. To dzień, w którym przestawimy zegarki, ale przede wszystkim przestawiamy się psychicznie na inną porę roku. Widomym znakiem tej zmiany bywał w dawnych czasach… nowy kapelusz. Kiedyś nieodzowny element garderoby, bez którego żadna szanująca się niewiasta nie mogła wyjść z domu.

Święto Kamienicy Hipolitów – plakat (źródło: materiały prasowe)

Święto Kamienicy Hipolitów – plakat (źródło: materiały prasowe)

Tego dnia poprzez kolekcję portretów MHK chciałoby przybliżyć zwiedzającym Kamienicę Hipolitów historię kapelusza. Organizatorzy będą zachęcali do poszukiwania ciekawych nakryć głowy na obrazach z kolekcji, opowiedzą o modystkach i modniarkach, magazynach towarów modnych i o tym, dlaczego niektórzy kapelusznicy bywali szaleni.

Będzie można zobaczyć multimedialny pokaz zdjęć ze zbiorów Muzeum i wystawę współczesnych kapeluszy z pracowni modniarskiej Kazimiery Krzemińskiej. Miłym akcentem dnia będzie monodram w wykonaniu Ewy van Wees z kapeluszem jako motywem przewodnim. Akompaniament zapewni Michał Walkowicz.

Do zabawy zaproszone są również dzieci – każde będzie mogło wykonać własny kapelusz oraz ozdobić go w indywidualny sposób. Panie będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w monidle. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz młodszych, którym będą pomagać opiekunowie. Do pracy można się przyłączyć w dowolnym momencie między godz. 11.00 a 13.00 w gościnnych wnętrzach Cafe Bar Magia.

  • 10.00 – zwiedzanie tematyczne wystawy stałej
  • 11.15 – występ
  • 12.00 – zwiedzanie tematyczne wystawy stałej
  • 13.15 – występ
  • 15.15 – występ

Wstęp wolny; na zwiedzanie tematyczne możliwość rezerwacji udziału telefonicznie lub mailowo poprzez Centrum Obsługi Zwiedzających.

Kamienica Hipolitów – święto oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa
25 października 2014 roku
Kamienica Hipolitów w Krakowie

Dodaj komentarz